Vítr

V Česku opět udeřil silný vítr! Strhával střechy a lámal stromy

Není to ani týden, co se přes Českou republiku přehnala vichřice Eberhard. Ta způsobila obrovské škody. Téměř na celém území republiky museli energetici kvůli poruchám na vedení vyhlásit kalamitní stav. Silný vítr dal o sobě vědět znova. Během středy zaměstnal hlavně hasiče v Olomouckém kraji.

K téměř dvěma desítkám událostí vyjížděli během středy hasiči v Olomouckém kraji. Ti na mnoha místech řešili především spadlé stromy, které zatarasily silnice a železnice.

Nedaleko obce Dolany například odstraňovali povalený strom, který nebezpečně zasahoval do cesty. V nepřehledném místě ho řidiči spatřili až na poslední chvíli.

Hasiči v Jívové zasahovali na místním fotbalovém hřišti, kde vzrostlý strom poškodil plechové zázemí pro hráče, ale i budovu areálu. "Do Jívové také ve středu zamířila jednotka drážních hasičů, v blízkosti nádraží odstranila společně s profesionálními hasiči ze Šternberka strom z kolejiště," popsal mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

Středa se neobešla ani bez poškozených střech. V obci Strupšín na Šumpersku se utrhla větší části plechové střechy na budově.

Přímo v Šumperku pak hasiči zasahovali u podobné situace na náměstí Míru, kde hrozil pád plechů ze střechy na veřejné prostranství.

Související obsah

Problémy s větrem byly také na Jesenicku. "Jen chvíli po vstupu výstrahy v platnost odstraňovali hasiči spadané stromy v obci Dětřichov-Seč, chvíli na to sílící vítr zapříčinil rozhoření několika doutnajících ohnisek po pálení ve Zlatých Horách," uvedl mluvčí a dodal, že se všechny události obešly bez zranění.

pan, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz