Napadení

Češka se chtěla rozejít s přítelem z Tuniska, pořezal ji a zmlátil

Češka se chtěla rozejít s přítelem z Tuniska, pořezal ji a zmlátil
Zdroj: Thinkstockphotos

Tři roky a 4 měsíce má ve vězení strávit devětadvacetiletý Tunisan Ghaleb N. Vloni v létě před drážďanským kulturním střediskem Scheune pořezal a zmlátil dvaatřicetiletou Češku Lucii O. S ní nějaký čas chodil, žil na ulici a bral drogy. Češka se s ním chtěla rozejít, což muž neunesl.

Tunisanovi hrozil mnohem přísnější trest, soudce ale dospěl k závěru, že nešlo o pokus o vraždu. Ve vězení tak stráví 3 roky a 4 měsíce. Podle soudu totiž nechtěl vraždit, ženu chtěl muž ponížit a potrestat za to, že se rozhodla se s ním rozejít.

Do Německa muž přišel zhruba rok před útokem. Přestože měl místo v uprchlickém centru, chodil si tam pouze pro podporu a s o tři roky starší Češkou žil na ulici. Oba se hojně oddávali alkoholu a drogám. Jejich vztah byl plný hádek, rozcházeli se a zase k sobě vraceli.

Příčinou konfliktů měla být mužova chorobná žárlivost a majetnické sklony. Vše vyvrcholilo dlouhou hádkou před drážďanským kulturním centrem. Když chtěla odejít, muž Lucii napadl, způsobil jí nožem několik řezných ran na krku a na paži a pak, když byla na zemi, ji surově zbil. Kromě řezných ran skončila v nemocnici s několika frakturami v obličeji.

Související obsah

Policisté jej stíhali za pokus o vraždu. Ačkoliv zranění byla vážná, nebyla život ohrožující. Navíc soudce dospěl k závěru, že kdyby Ghaleb chtěl Češku zabít, mohl to udělat. Když ji mlátil, stále měl v ruce nůž, uvedl list Dresden Neueste Nachrichten.

U soudu Ghaleb řekl, že si nic nepamatuje. "Chtěl jste ji ponížit a ublížit jí. Kouzelné slovo je respekt. Musíte respektovat ostatní a respektovat jejich rozhodnutí," uvedl při vynášení rozsudku soudce.

ČTĚTE TAKÉ:

TEST: Dokázala byste se zamilovat do cizince
Poradíme, jak se SPRÁVNĚ ROZEJÍT V OSMI KROCÍCH

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz