Krádež

Naskočil do vozu autoškoly a ujel. Dohnali ho až v sousedním kraji!

Pachatele, který včera ukradl vozidlo autoškoly v Táboře, naháněli policisté napříč jižními Čechami. Nakonec ho chytili až na Vysočině. Mladík je teď v policejní cele a na svědomí má několik trestných činů.

Kuriózní případ se odehrál ve středu kolem desáté hodiny dopoledne. Třiadvacetiletý muž využil momentu, kdy učitel autoškoly vystoupil z vozu a do auta naskočil. Uvnitř však seděl nic netušící vystrašený žák.

Lupič na něho začal křičet, že jestli auto ihned neopustí, vytáhne zbraň a zastřelí ho. Žák autoškoly na nic nečekal a auto opustil. V ten moment lupič začal z místa zběsile ujíždět. Do jeho hledání se během pár minut zapojilo několik policejních hlídek.

Po hodině a půl s policejní hlídce podařilo podezřelého mladíka vystopovat. Začala honička, mladík ale nechtěl zastavit a ujel dalších šedesát kilometrů. Z Tábora dojel až do Opatova na Vysočině, kde ho policisté konečně zastavili. Mladík ale z auta odmítal vystoupit. Nakonec se ho podařilo dostat ven.

Související obsah

K překvapení všech nebyl ani opilý, ani pod vlivem drog. Neměl ale řidičský průkaz. Kriminalisté s ním už zahájili trestní řízení, a to pro podezření ze spáchání zločinu loupež a z přečinů - neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Mladík je v současné době v policejní cele, kde čeká na rozhodnutí soudu o jeho vzetí do vazby.

pan, Michaela Klárová, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krádež

Důležité Události

Krátká zpráva

Škoda odstavuje na dva týdny výrobu

Automobilka Škoda Auto od pondělí zastavila výrobu ve všech třech svých českých závodech. Odstavení výroby bude trvat následující dva týdny. Výjimkou bude jedna linka v závodech v Kvasinách na Rychnovsku. Při odstávce tam chce firma dokončit 10 tisíc rozdělaných aut. Důvodem utlumení výroby je nedostatek čipů.

Píše se na Deník.cz