Domácí

Zlom v případu zmizelé Valerie (6)! Policie chce obžalovat její babičku

Zlom v případu zmizelé Valerie (6)! Policie chce obžalovat její babičku
Zdroj: Policie ČR

Již několik měsíců nikdo neviděl šestiletou Valerii, o kterou pečovala babička. Té byli svěřeni také další tři sourozenci. Právě žena, která dostala děti do péče, se v případu stala hlavní podezřelou. Kriminalisté z oddělení vražd již ukončili vyšetřování a podali návrh na podání obžaloby, v případě odsouzení hrozí ženě až osmiletý trest.

Po malé Valerii (6) se slehla zem, od poloviny srpna po ní pátrá policie. Na zmizení mladé dívky upozornil jeden z příbuzných, policie se začala zajímat o poručnici malé dívky, kterou je její babička. Ta dostala do péče také její tři sourozence. Policii žena nedokázala vysvětlit, kde dívka je a co se s ní stalo.

Kromě pátrání po mladé dívce se také rozjelo rozsáhlé vyšetřování, které přinášelo strašlivé detaily celého případu. Podezřelá žena měla malou Valerii a jejího bratra svazovat a měla jim dávat roubíky.

Pátrání bylo bohužel zatím neúspěšné, s vyšetřováním ale policisté postoupili. "Kriminalisté z oddělení vražd ukončili vyšetřování případu a v minulých dnech podali na Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 3 návrh na podání obžaloby pro trestné činy opuštění dítěte nebo svěřené osoby, zanedbání povinné výživy, ohrožování výchovy dítěte, zpronevěra a týrání svěřené osoby," uveřejnil mluvčí policie Jan Daněk.

Související obsah

V případě odsouzení hrozí ženě za tyto činy až osmiletý trest odnětí svobody. Policisté stále žádají občany, kteří by měli o malé Valerii jakékoliv zprávy, aby se ozvali na tísňovou linku 158.

Na reportáž TV Nova se můžete podívat zde:

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Souostroví Tonga zasáhlo dva týdny po výbuchu sopky silné zemětřesení

Souostroví Tonga v Jižním Pacifiku, které se ještě zdaleka nevzpamatovalo z výbuchu sopky a tsunami v polovině ledna, zasáhlo silné zemětřesení. Otřesy 6,2 magnituda měly epicentrum v hloubce 14 kilometrů pod hladinou moře asi 200 kilometrů od ostrovů. O následcích nejsou zatím informace, neboť spojení se světem je po sopečné erupci téměř přerušeno.

Krátká zpráva

Vzkaz teroristů o únosu Alda Mora byl vydražen za statisíce

Dvoustránkový tištěný vzkaz, v němž se levicová teroristická skupina Rudé brigády přihlásila k únosu italského expremiéra Alda Mora v roce 1978, byl v Římě vydražen za v přepočtu 635 tisíc korun. Morovo tělo bylo po 55 dnech nalezené prostřílené v kufru auta. Mnoho italských osobností označilo dražbu za nevkusnou s tím, že takový dokument patří do muzea, a nikoliv do nějaké soukromé sbírky.

Píše se na Deník.cz