Zahraničí

Nová teorie zmizení Maddie! Mohla být obětí sériového útoku

Nová teorie zmizení Maddie! Mohla být obětí sériového útoku
Zdroj: Profimedia

Už téměř 12 let uplynulo od záhadného zmizení britské holčičky Maddie na dovolené v Portugalsku. Dokument vysílaný na Netflixu odhalil nové okolnosti případu - Madeleine se mohla podle policie stát obětí sériového sexuálního násilníka, který se do dětského pokojíku vloupal v chirurgické roušce.

V květnu to bude už 12 let, co se po tříleté Maddie McCannové, na dovolené v portugalském Praia da Luz slehla zem. Holčičku mohl podle nových informací unést sériový sexuální násilník, který měl v době útoku na sobě chirurgickou roušku. Informoval o tom britský deník Daily Mail.

Okolnosti případu veřejnosti odhalil nový dokument vysílaný Netflixem. Policie se obává, že Madeleine byla jen jednou z mnoha obětí. Násilník podle ní mohl provést až 28 útoků v okruhu zhruba 60 kilometrů od hotelu, ze kterého holčička zmizela.

Maskovaný muž se měl podle této verze plížit do hotelů a pronajatých nemovitostí v této oblasti a zaměřit se na britské rodiny. Vyšetřovatelé Anthony Summers a Robbyn Swan, kteří o případu napsali knihu, uvedli, že muž v chirurgické roušce byl jedním z nejméně 12 podezřelých. Podle Summerse vyšetřovatelé odhalili nejméně 28 případů, kdy se sexuální agresor zaměřil na domy vlastněné nebo pronajaté britskými turisty.

Související obsah

"V jednom případě, se kterým jsme se setkali, rodiče spali v ložnici a jejich dvě dcery, jedenáctiletá a sedmiletá, spaly ve vedlejším pokoji. Muž přišel a položil se na postel vedle mladšího dítěte. Holčička pak rodičům řekla, že měl na sobě nějakou lékařskou masku. Zeptala se ho: "To jsi ty, tati?" Odpověděl anglicky, že ano, ale zněl jako cizinec," tvrdí Summers.

Podle něj se něco podobného mohlo odehrát i té noci, kdy zmizela Maddie. Tu rodiče uložili ke spánku na hotelu s jejími dvěma sourozenci a odešli do restaurace. Když se vrátili, Madeleine v pokoji nebyla, zbyly po ní jen otevřené dveře a okno. Britská vláda do vyšetřování investovala miliony korun a rodiče se stále nevzdávají, o holčičce ale od osudové noci nikdo neslyšel.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz