Zahraničí

Dívka strčila kamarádku z mostu, u soudu přiznala svou vinu

Dívka strčila kamarádku z mostu, u soudu přiznala svou vinu
Zdroj: Instagarm/ You Tube

Dívka, která strčila svou kamarádku z mostu nedaleko vodopádu Moulton Falls v USA, stanula v pondělí před soudem, kde doznala svou vinu. Jordan Holgersonová, kterou kamarádka strčila, se při hrozivém pádu velmi vážně zranila a stále prý trpí bolestmi, neustále se ale zlepšuje.

V srpnu loňského roku obletělo svět strašlivé video, na kterém kamarádi hecují Jordan Holgersonovou (16) ke skoku z mostu u vodopádu Moulton Falls. Most měří kolem 18 metrů. Holgersonová se ale skočit bojí.

Do situace se vloží její kamarádka Tay'lor Smithová (19), která ji strčí. Dívka z mostu sletí v nekontrolovaném pádu. Při dopadu si Holgersonová zlomila pět žeber a poranila obě plíce.

Smithová svého činu lituje, prý si vůbec neuvědomila, že by mohla její kamarádka dopadnout tak zle. Podle jejího vyjádření ale byly s Holgersonovou domluveny, že ji strčí.

Na video se můžete podívat zde:

V pondělí stanula Smithová před soudem v oblasti Clark County, kde přiznala svou chybu výměnou za dohodu, uvádí portál Dailymail. Původně jí hrozil až rok ve vězení a pokuta pět tisíc dolarů (kolem 112 tisíc korun).

Související obsah

Podle dohody by žalobci neměli požadovat uvěznění, dívka by tak kromě pokuty mohla vyváznout jen s veřejně prospěšnými pracemi a domácím vězením. Další slyšení, kde by se mělo rozhodnout o osudu Smithové, je naplánované na příští středu.

Obviněná dívka svých činů hluboce lituje a své kamarádce se několikrát omluvila. Holgersonová původně při rozhovorech požadovala vězení, protože mohla během incidentu umřít, nyní má podle portálu Dailymail smíšené pocity. "Jsou dny, kdy si přeji, aby skončila ve vězení, ale jsou i takové, kdy je to podle mě příliš drsné," uvedla Holgersonová.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz