Domácí

Pražský imám vyzývá muslimy k vyzbrojení, slibuje jim zbraně

Pražský imám vyzývá muslimy k vyzbrojení, slibuje jim zbraně
Zdroj: TV Nova

Šéf pražských muslimů Leonid Kušnarenko vyzval české muslimy k vyzbrojení. Video na facebooku zveřejnil krátce po teroristickém útoku na Novém Zélandě a nabízí v něm svým bratrům pomoc se sehnáním zbraní a zbrojního průkazu. Jeho výroky se zabývá policie.

České muslimy nenechal teroristický útok na Novém Zélandě, při kterém zemřely v mešitách desítky lidí, chladnými. Šéf pražské muslimské obce (MOP) Leonid Kušnarenko ale při své reakci přestřelil a vyzval krátce po otřesném činu své bratry a sestry k vyzbrojení.

Ještě ten den zveřejnil na facebooku video, ve kterém českým muslimům nabízí při vyzbrojování pomoc. "Salam alejkum všem bratrům a sestrám. Ve světle posledních tragických událostí informuji všechny naše členy, hlavně se jedná muže: všichni, kteří mají zájem si udělat zbrojní průkaz, ozbrojit se kvůli ochraně majetku a zdraví, obraťte se na mě a já vám s tím pomůžu," říká lámanou češtinou Kušnarenko do kamery.

Svým půlminovým proslovem rozzuřil mnoho Čechů, kteří mu své pobouření dali v komentářích dost důrazně najevo. Nesouhlasí s ním ani muslimové. "Nemáte co dělat ve vedení MOP a bylo by dobré do popisku napsat, že členové MOP s Vámi jasně nesouhlasí a kdybyste se jich před zveřejněním zeptal na názor, nikdo by s něčím takovým v žádném případě nesouhlasil! Tohle jsou stupidní způsoby a my se v životě nesnížíme na takovou úroveň," napsala Kušnarenkovi k videu jedna muslimka.

Pražská muslimská obec se od vyjádření jejího předsedy oficiálně distancovala a oznámila, že jeho činnost byla omezena až do skončení interního vyšetřování. "Jakákoliv jeho prohlášení byla soukromá a nereprezentují názory muslimů žijících v Praze ani v ČR," napsala MOP na facebooku.

Související obsah

Kušnarenko se hájí, že video zveřejnil jen kvůli islamofobním náladám v Česku a zbrojní průkaz schvaluje jen k ochraně sebe a majetku. Za svůj proslov ale ponese následky. Policejní prezidium se vyjádřilo, že se výroky začalo zabývat. Podrobnosti ale zatím nechce sdělovat.

Podívejte se na reportáž TV Nova o teroristickém útoku v mešitách na Novém Zélandě:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz