Domácí

Nad Českem se ukázal obrovský smajlík, zaskočil i meteorology

Nad Českem se ukázal obrovský smajlík, zaskočil i meteorology
Zdroj: ČHMÚ

Na radarových snímcích to vypadá, že se počasí meteorologům vysmívá. Předpověď jim úplně nevyšla a nad Českou republikou se podle nich objevil obří smajlík. Obličej tvoří oblačnost, která se bude přesouvat k jihovýchodu, mraků tak bude odpoledne ubývat.

Meteorologie je velmi náročná věda, atmosféru ovlivňuje velká řada jevů, které nejsme vždy schopni odhalit. V počasí se tak nedá vždy vytvořit přesný model, díky nezapočítaným jevům dochází k odchylkám v předpovědích.

A ani předpověď na středeční ráno úplně přesně nevyšla. Navíc to na radarových snímcích vypadá, že se počasí meteorologům vysmívá.

"Oblačnost středních pater deformovaná do tvaru obličeje s očima nad Ústeckým a Královéhradeckým krajem, nosem nad Středočeským krajem a Vysočinou, širokým úsměvem nad Jihočeským krajem a kynoucí rukou nad krajem Olomouckým způsobila, že minimální teploty jsou zhruba o tři stupně vyšší, než se původně předpovídalo," vysvětluje Český hydrometeorologický ústav na sociálních sítích.


Zdroj: ČHMÚ

Za oblačnost podle meteorologů může pásmo vlhkosti, která se nahromadila pod vcelku vysoko položenou inverzní vrstvou ve výšce 2 až 3 kilometrů. Právě tuto vlhkost se nepodařilo modelům dopředu podchytit.

Související obsah

"Předpokládáme, že toto pásmo oblačnosti se bude v řídícím severozápadním proudění přesouvat k jihovýchodu a mraků tak bude během dne pozvolna ubývat," doplnil ČHMÚ.

klma, TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz