Policie

Takhle vypadá policejní kontrola? Řidič kriminalistu vyškolil. VIDEO

Velký ohlas vyvolalo video, které zachycuje zastavení policistou na dálnici D46 u Prostějova. Řidiče, který si kontrolu natočil, zastavil ve služebním voze neuniformovaný policista. Řidiči se prokázal služebním průkazem kriminální policie. Video na facebooku zveřejnila Právní ochrana řidičů.

Řidiči se nelíbí místo, kde jej policista, který se prokázal odznakem příslušníka kriminální policie, zastavil. Svým vozem totiž zasahuje do pravého jízdního pruhu. Policistu upozorňuje, že jej podle zákona má zastavit na bezpečném místě. Upozorňuje také, že na sobě nemá policista uniformu ani reflexní vestu.

"Jsme na frekventované silnici. Měl byste mít výstražnou vestu, kde ji máte?" ptá se řidič policisty. "To je moje věc!" odpoví mu policista. To, že jej ale těsně míjejí kamiony, mu zjevně také není příjemné, proto se přesune na stranu spolujezdce.

Řidič přitom odkazuje na ujednání zákona, v němž stojí, že je šofér povinen mít na sobě "oděvní doplňky s označením z retroflexního materiálu nachází-li se mimo vozidlo na pozemní komunikaci mimo obec v souvislosti s nouzovým stáním".

Když se kontrolovaný řidič zeptá na to, proč jej policista zastavil, odpoví muž zákona, že podle něj jel příliš rychle. "Ale já mám antiradar, mohl byste mi říct, čím jste mě změřili? Jak jste poznal, že jsem jel rychle?" ptá se řidič.

Související obsah

"No mám ve vozidle tachometr, vy ho nemáte?" reaguje policista. Na otázku, jak mohl vědět, že řidič jede rychle, řekl, že "podle hodnoty na tachometru". Šofér jej ale dál školí:

"Měl jste podezření, že jedu rychle. Bez jakéhokoliv důkazu, protože důkaz je, že byste měl nějaké zařízení, co by mě změřilo. Máte nějaký důkaz? Tím, že jste se podíval na tachometr, tak jste poznal, že jedu rychle? Takhle mi to chcete říct?" rýpe do kriminalisty zastavený řidič.

Podle kriminalisty ale existuje podezření na přestupkové jednání. "Pane řidiči, jel jste příliš rychle a vy to víte! Toto přestupkové jednání vyřeším na místě domluvou," zakončí policista. Odevzdá šoférovi řidičský a technický průkaz a odchází od vozidla.

Související obsah

Jím provedená kontrola na dálnici nezůstala bez odezvy. Za necelých 24 hodin si video přehrálo téměř čtvrt milionu lidí, příspěvek má přes 5 tisíc sdílení, přes 1 200 reakcí a 400 komentářů. A videem se zabývají už i nadřízení policisty.

Mluvčí Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje Gabriela Pokorná potvrdila pro TN.cz, že na záznamu skutečně je pravý policista sloužící u moravskoslezské policie.

"Předmětnou situací se začali zabývat pracovníci odboru vnitřní kontroly Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje, po prošetření bude možno specifikovat případné pochybení policisty," uvedla Pokorná.

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz