Policie

Policista ve volnu lovil řidiče a dával pokuty. Má obří problém

Na hranicích Středočeského, Ústeckého a Libereckého kraje brázdil silnice policista, o kterém si řidič, který ho natočil, myslel, že je falešný. Agresivní šofér v modré Fabii Combi bezostyšně porušoval pravidla a pomocí majáčků pak zastavoval ostatní řidiče. Od nich se snažil vymámit peníze na pokutách.

V pondělí navečer ovšem přišel šok. Policie totiž na twitteru po 19. hodině napsala, že policista není falešný, ale skutečný.

Přesto má pořádný problém. "Řidiče jsme dnes ztotožnili. Jde o policistu, který měl v té době volno. Služební funkcionář s ním okamžitě zahájil kázeňské řízení," uvedli policisté.

Nejde ale o žádného dopravního policistu, nýbrž o příslušníka cizinecké policie, který se nejspíš ve vlastním volnu utrhl ze řetězu. Modré majáčky měl namontované v soukromém autě.

Související obsah

"V tuto chvíli nelze předjímat, jakým směrem se věc bude dále ubírat. Důležité pro další postup bude i podání vysvětlení řidiče, který záznam jednání policisty pořídil. Na základě vyhodnocení všech skutečností se služební funkcionář rozhodne o dalším postupu," doplnil mluvčí policejního prezidia Jozef Bocán

Na záběrech je vidět, jak muž v modré fabii předjíždí v zatáčce přes plnou čáru, pouští modré majáčky za zadním oknem, dupe na brzdu. “Cestou z České Lípy v obci Medonosy mě zastavil tento zmetek, který tvrdil, že je policajt a zkoušel na mně vybrat pokutu, tak si na něj dávejte pozor. Navíc jezdí jako neskutečný prase,“ napsal řidič, kterému se v neděli podařilo muže natočit. To ještě netušil, že je policista skutečný.

Chlapík v mikině hrne ze svého auta, s řidičem cosi řeší, znovu se vrací k vozu, a nakonec zbrkle ujíždí. Jeho auto rozhodně nevypadá jako policejní.

Na řidiče prý křičel, chtěl peníze a vyhrožoval zabavením řidičáku. Když po něm šofér na oplátku vyžadoval průkaz, ukázal jen neidentifikovatelnou kartičku. Řidič si chtěl podezřelého prověřit telefonátem na policii, v tu chvíli se ale muž zákona dal na ústup.

Řidič, který záběry natočil, je v kontaktu s policií. "Případ prověřujeme," potvrdila už dříve bez dalších podrobností policejní mluvčí Markéta Johnová. Podle ní se zatím jedná o jeden případ.

Ale s agresorem v modré fabii má podle všeho zkušenost víc řidičů z okolí Litoměřic, Mělníka a České Lípy. "Jel nalepenej půl metru za autem, pak zapnul maják a přelítnul mě v zatáčce na plnou čáru..." popisuje další šofér zážitek z minulého týdne.

Policie proto prosí další řidiče, kteří se s agresivním příslušníkem setkali, aby se přihlásili na telefonním čísle 974 836 051. I podle jejich výpovědí se bude odvíjet trest pro zmíněného muže.

Související obsah

Postih může hrozit i autorovi videa, který na případ upozornil na Facebooku. Zveřejnění tváře ani espézetky nedovoluje zákon o ochraně osobních údajů. Takové detaily měl předat rovnou policii a na sociálních sítích je třeba zakrýt. "Jsem si vědom, že mi hrozí postih. Ale myslím, že by tohle měl vidět opravdu každý. Nikdo neví, kolik lidí už okradl," dodává autor videa.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události