Hotovost

Policie odhalila dotační podvod za 300 milionů! Stíhá čtyři lidi

Kriminalisté odboru daní Národní centrály proti organizovanému zločinu zadrželi čtyři podezřelé z dotačních podvodů. Podle policie odčerpali z Evropských fondů přibližně 300 milionů korun.

Operaci s krycím názvem Aurelius zahájili policisté z Národní centrály už v roce 2017. Sbírali důkazy a prověřovali nákupy především strojního vybavení. Podle policie měli čtyři lidé falšovat dokumenty a až desetinásobně nadhodnocovat skutečné náklady.

Peníze pak čerpali z Evropských fondů a státního rozpočtu České republiky. A to v šesti dotačních projektech strojírenského podniku.

Po nasbírání dostatku důkazů policisté provedli čtrnáct domovních prohlídek, při kterých zajistili několik nemovitostí a také finanční hotovost v celkové hodnotě zhruba 22 milionů korun.

Související obsah

 

Bankovky byly jak v českých korunách, tak v eurech. Kriminalisté zahájili trestní stíhání čtyř fyzických a tří právnických osob pro podezření ze spáchání zvlášť závažných zločinů poškození finančních zájmů Evropské unie a dotační podvod se škodou zhruba 300 milionů korun.

Podezřelí jsou stíháni na svobodě. V případě pravomocného rozsudku obviněným hrozí trest odnětí svobody od pěti do deseti let.

vbo, Jan Mareš, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz