SAPA

Velká kontrola v Sapě! Policie a veterina hledá závadné potraviny

Velká kontrolní akce celníků, policistů a veterinářů probíhá v pražské tržnici SAPA. Hlídky ráno obsadily vjezdy do areálu a zaměřily se na závadné potraviny.

Krátce po 9. hodině ráno přijeli do pražské tržnice SAPA hlídky policistů, celníků a s nimi také veterináři. Hlídky obsadily dva vjezdy do tržnice a začaly zastavovat auta.

Zaměřily se na nákladní auta a také na dodávky, speciálně na ty, které přivážejí na tržnici potraviny. Policisté s celníky se zaměřovali na to, v jakých podmínkách jsou ty potraviny dovážené a zda od nich mají dovozci v pořádku papíry.

Už ráno se podařilo odhalit několik prohřešků, třeba řidiče, který přivážel ryby a mořské plody v dodávce v absolutně nevyhovujících podmínkách. Zboží poměrně dost zapáchalo. Další řidič, který jel dovnitř, neměl od zboží žádné doklady, jiný šofér zase neměl řidičský průkaz.

Uvnitř areálu se pohybují veterináři, ti se zaměřili na konkrétní restaurace. Zajímá je, v jakých podmínkách se potraviny skladují a v jakých se připravují ke konzumaci.

Související obsah

Drobnější prohřešky se řeší na místě, u těch větších budou veterináři dál postupovat ve správním řízení.

Podobné akce se v Sapě konají poměrně často a prakticky nikdy se nestalo, že by vše proběhlo bez problémů.

vbo, Ondřej Špalek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz