Radek Vondráček

Zákaz focení v římské bazlice neplatil, Vondráček se fotit mohl

Zákaz focení v římské bazlice neplatil, Vondráček se fotit mohl
Zdroj: Twitter

Předseda Sněmovny Radek Vondráček zveřejnil na sociální síti fotografie z římské baziliky vedle zákazů focení. Okamžitě se na něj snesla vlna kritiky, například ze strany Miroslava Kalouska z TOP 09. Vondráček později ale vysvětlil, že focení bylo v rámci akce povoleno. Jeho kritika tak byla neoprávněná.

Když někde vidíte obrázek s přeškrtnutým fotoaparátem, asi vás napadne, že na takovém místě se nesmí fotografovat.  A předseda Sněmovny Radek Vondráček přesně toto udělal na státní návštěvě v Itálii v bazilice svatého Klimenta.

"Bazilika sv. Klimenta, právě teď…“ napsal Vondráček k fotografiím, kde upřeně hledí na několik cedulí se zákazem fotografování. Okamžitě se na něj na sociálních sítích snesla vlna kritiky. Ovšem neoprávněně.

Kritici také nezapomněli připomenout Vondráčkovi jeho poslední skandál, kdy se v médiích objevila fotografie, jak na stole ve Sněmovně stojí s kytarou v ruce a zpívá. Na fotografii se můžete podívat ZDE.

"Vážený pane předsedo Vondráčku. Ty piktogramy, na které jste se při fotografování díval, sdělují zdvořile zákaz používání fotoaparátů a mobilních telefonů. Nemohl byste, prosím, svoji výrobu ostudy omezit pouze na domácí prostředí? Děkuji,“ napsal Miroslav Kalousek na svůj Facebook.

Po kritice však předseda sněmovny Vondráček vše vysvětlil. Focení měl dle svých slov předem domluvené. "Všechny mohu ujistit, že kvůli mimořádné události se v bazilice sv. Klimenta fotit smělo. Celou mši natáčelo dokonce několik televizních štábů," napsal na facebooku.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz