Znásilnění

Muž měl znásilnit postiženou dceru, otěhotněla! Do vězení nejde

Krajský soud v Ostravě řešil těžko uvěřitelný rodinný sexuální zločin. Na lavici obžalovaných stanul muž, který měl znásilnit svou mentálně postiženou dceru. Podle obžaloby se to stalo víckrát a dcera mu pak porodila dítě.

Že je žena těhotná, zjistila v 25. týdnu. O deset týdnů později porodila holčičku, která je nyní v pěstounské péči. Případem se začali policisté zabývat po oznámení její sestry, tu totiž otec údajně podle jejich slov v dětství zneužíval.

K sestře se měl chovat podobně, pak testy DNA odhalily hrůzné rodinné tajemství - otcem dítěte mentálně postižené ženy je její vlastní otec. Obžalován byl ze znásilnění.

"Podstata věci spočívá v tom, že ta dcera je mentálně retardovaná, v tom je spatřován zločin znásilnění, kdy se dovozuje její bezbrannost a bezmoc se jakýmkoli způsobem ohradit sama," popsal státní zástupce Josef Šuhaj.

Související obsah

Nakonec muži krajský soud uložil tři roky vězení s podmíněným odkladem na zkušební lhůtu čtyři a půl roku. "Trest je nepřiměřeně nízký i s ohledem na charakter trestné činnosti, že se jí dopouští otec vůči dceři," prohlásil zmocněnec poškozené Dan Pospíšil.

Muž tak bude dál žít ve společné domácnosti se svou dcerou. Rozsudek je pravomocný, je nyní možné jen dovolání k Nejvyššímu soudu.

Lucie Cochlarová/epa, TN.cz

K tématu Znásilnění

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz