Zahraničí

Malý hrdina: Šestiletý kluk chytil chlapce (3), který skočil z okna!

Malý hrdina: Šestiletý kluk chytil chlapce (3), který skočil z okna!
Zdroj: Profimedia

Úžasnou odvahu prokázal teprve šestiletý hrdina z Polska. Chlapec jménem Maciek si hrál s kamarádem venku, když uviděl tříleté dítě, jak se chystá vyskočit z okna. Neváhal, dítě zachytil a zachránil ho tak před ošklivým zraněním.

Případ jako z filmu se udál na jihu Polska v městě Čechovice-Dědice. Šestiletý Maciek a jeho kamarád si hráli na honěnou, když najednou uviděli tříletého Kordiana v okně. "Najednou vyskočil a já jsem ho chytil!“ řekl polským reportérům z TVN4 Maciek. Chlapeček díky Maciekově pohotové reakci neutrpěl žádná zranění.

"Kordian po pádu vůbec neplakal," pokračoval Maciek. "Říkal, že chce jít na pole. Chtěl nám utéct, ale my jsme ho chytili," dodal. Maciekova maminka se pak pokoušela najít matku malého Kordiana. Dobývala se do jejího bytu, ale nikdo neotvíral.

Poté se žena rozhodla zavolat policii. Ti následně matku zachráněného chlapečka našli spát uvnitř jejich bytu, poblíž spal i Kordianův dědeček. Oba byli podle médií opilí.

Související obsah

O tříletého chlapečka se postarala jeho teta. "Dítě bylo předáno do péče 37leté sestře jeho matky," uvedla mluvčí místní policie Elwira Juraszová. "Jeho matka byla vzata do vazby, hrozí ji až pět let vězení," doplnila s tím, že statečnému Maciekovi udělí policie za záchranu tříletého chlapečka cenu.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz