Boeing 737

Po dvou katastrofách Boeing ohlásil zásadní úpravy letadel

Společnost Boeing představila přepracovaný software a pilotní simulátor pro 737 MAX. Jedná se o snahu napravit problematickou část, která podle vyšetřovatelů mohla způsobit dvě letecká neštěstí.

V zázemí společnosti v americkém Rentonu předváděli piloti na leteckém simulátoru různé letové scénáře, které se živě přenášely přímo do konferenční místnosti, kde se shromáždili zástupci regulačních úřadů a asi 200 pilotů.


"Spolupracujeme s našimi zákazníky a regulačními orgány, abychom obnovili důvěru v naši společnost. Chceme tím také zdůraznit náš závazek na zajištění bezpečnosti cestujících," prohlásil podle CNN viceprezident produktové strategie Boeingu Mike Sinnett.

Úpravy softwaru se zaměří na systém MCAS, který je určený pro automatické navádění letadla do nižších výšek při zjištění poklesu vztlaku pod křídlem letadla. Systém doposud získával informace jenom z jednoho senzoru, nyní by měly být dva.

Související obsah


Boeing kvůli 737 MAX nyní vyšetřuje americké ministerstvo spravedlnosti. Při slyšení ve Washingtonu se také řešilo rozhodnutí administrativy předat proces certifikace součástí letadel 737 přímo jejich výrobci.
 

Letadla Boeing řady MAX jsou nyní po celém světě mimo provoz po dvou leteckých neštěstích, které se odehrály během šesti měsíců. Letadla se zřítila krátce po startu, obě měla zřejmě problémy se systémem, který za určitých okolností sklopí nos letadla dolů.

Podívejte se na reportáž televize Nova o vyšetřování společnosti Boeing:

rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz