Zahraničí

Muž měl znásilnit ženu v kómatu a může mít HIV! Testy však odmítl

Muž měl znásilnit ženu v kómatu a může mít HIV! Testy však odmítl
Zdroj: Policie

Vyšetřování případu znásilnění ženy ve vegetativním stavu stále probíhá. Podezřelému Nathanu Sutherlandovi, který pracoval v ústavu, kde se o ženu staral, nařídil soud, aby podstoupil testy na HIV a jiné přenosné nemoci. On však odmítl.

Už od konce prosince loňského roku otřásá Spojenými státy případ ženy ve vegetativním stavu, která 29. prosince porodila zdravého chlapečka. Následně policie okamžitě zahájila vyšetřování sexuálního útoku.

Policie na základně vzorků DNA zatkla Nathana Sutherlanda, který v pečovatelském ústavu Hacienda HealthCare, kde žena pobývala, pracoval. O ženu se měl v době sexuálního útoku starat, informoval zpravodajský portál AZ Central.

Soud 27. října Sutherlandovi nařídil, aby podstoupil test na HIV a jiné přenosné nemoci. On s tím nesouhlasil a dosud test neabsolvoval. Jeho právní zástupce Edward Molina namítl, že je to protiústavní.

Během soudního líčení, které se konalo v úterý, Molina soudu vznesl námitku, že nařízení ohledně testu porušuje čtvrté dodatkové právo a stát také nemá žádné důkazy o tom, že by mohl mít Sutherland HIV.

Související obsah

Stát na to však reagoval tím, že se příznaky HIV a jiných nemocí mohou objevit klidně až o několik měsíců později. Testování by mělo být klíčové pro včasné odhalení a případnou léčbu.

Soudce Roger Hartsell právníkovu námitku zamítl a Sutherland test musí podstoupit. Příkaz bude platný tři týdny. Molina se může ještě odvolat k soudu v Arizoně. Další slyšení je naplánované na 21. května.

Připomeňte si reportáž TV Nova:

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz