Tchán

Zastřelil tchána, který týral jeho manželku. Proces mu neobnoví

Muž z Prostějovska, který před dvěma lety zastřelil svého tchána a šel za to na 13 let do vězení, neuspěl s žádostí o obnovu procesu. Mírnější trest nedostal a nepomohlo mu ani to, že se za něj postavili sousedé i vedení obce. Podle svých slov dvakrát vystřelil, protože neunesl to, že tchán dlouhodobě šikanoval jeho a manželku.

Manželé Hana a Antonín Pospíšilovi žili od svatby s jejími rodiči. Otec paní Hanky byl podle sousedů bručoun, měl oba dlouhá léta ponižovat a týrat. "Oni si nepostěžovali a trpěli. Trpěli, já nevím, 40 let," vypověděla sousedka. Až do 16. března 2016, kdy se pan Pospíšil dověděl o útoku na svou manželku.

"Chytl mě oběma rukama pod krkem, kolena mi cpal do břicha, já jsem křičela," popsala už dříve Hana Pospíšilová. "Říkám si, no nic, já tam budu muset jít a říct mu do očí, že takhle to dál nejde," doplnil v listopadu 2017 Antonín Pospíšil.

Výměnu názorů ukončily dva výstřely. Ty z muže s pověstí dobrého, nekonfliktního člověka udělaly zločince. "Znám Tondu 40 let a myslím si, že byl okolnostmi dotlačen," prohlásila sousedka.

Související obsah

"Já jsem si připadal v té chvíli jak papiňák, když vybuchne," uvedl tehdy Pospíšil. "On asi cítil úlevu, že prostě já budu mít klid, on bude mít klid," vyprávěla dříve jeho manželka.

Teď požádal Pospíšil o obnovu procesu. Krajský soud v Brně ale žádost o překvalifikování činu z vraždy na zabití zamítl. "Jsem vrah, ale zase z druhého pohledu to vidím tak, že jsem svou manželku zachránil před smrtí," prohlásil Pospíšil. O stížnosti bude ještě jednou rozhodovat Vrchní soud.

Zdeněk Čík/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz