Jezero

Jezírko v parku zrůžovělo, na březích se mačkají davy turistů!

Jezírko v parku zrůžovělo, na březích se mačkají davy turistů!
Zdroj: Profimedia

Australské Melbourne má novou turistickou atrakci, která přitahuje davy fotekchtivých výletníků. Jezero v parku Westgate totiž změnilo barvu na zářivě růžovou a spousta lidí si chce úkaz zvěčnit.

Pokud tipujete, že slané jezero získalo zářivou barvu kvůli nějaké ekologické havárii, jste vedle. Růžová barva je totiž kupodivu naprosto přirozená.

Jak píše australský portál News.com.au, jezero v parku Westgate je umělé vytvořené a rozprostírá se na místě, kde byla dříve slatina. Ve vodě je tak vysoké množství soli.

A na dně rostou řasy, které při fotosyntéze uvolňují barvivo beta karoten. A když je dlouho teplo a neprší, koncentrace barviva ve vodě stoupá a jezero mění barvu. Jako teď.

Správci parku nicméně varují všechny, kteří nyní do parku míří, aby si cvakli obrázek na památku, aby zůstávali na břehu a nelezli kvůli fotce do vody. Kvůli vysoké koncentraci soli totiž může velmi snadno dojít k podráždění pokožky.

Související obsah

Turisté nicméně ještě budou mít dost příležitostí pořídit si růžová selfie. Odborníci totiž odhadují, že jezero si zářivou barvu udrží až do podzimu, kdy teploty poklesnou a začne více pršet.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz