Eurovolby 2019

Nevíte, koho volit? Sledujte debaty s lídry stran na TN.cz! KALENDÁŘ

Nevíte, koho volit? Sledujte debaty s lídry stran na TN.cz! KALENDÁŘ
Zdroj: Profimedia

Volby do Evropského parlamentu se uskuteční už na konci května. Aby se voliči mohli správně rozhodnout, přinese TN.cz předvolební rozhovory se šéfy osmi parlamentních stran a také dvě superdebaty s lídry kandidátek.

Češi budou volit europoslance v pátek 24. a v sobotu 25. května. Volby budou ale probíhat po celé Evropě už od čtvrtka až do neděle, kdy že bude hlasovat ve většině členských zemí EU. Výsledky by proto měly být známy až v noci na pondělí.

Televize Nova a portál TN.cz připravují pro voliče dvě předvolební superdebaty. První superdebata se uskuteční měsíc před volbami - ve středu 24. dubna. Moderátor Rey Koranteng povede diskuzi, které se zúčastní lídři kandidátek osmi parlamentních stran.

Druhá superdebata je naplánována na 22. května. Znovu by ji měl moderovat Rey Koranteng, dorazí opět lídři kandidátek osmi parlamentních stran a tentokrát ji bude vysílat i TV Nova. První superdebatu budou moci diváci sledovat na webu TN.cz.

Kromě dvou superdebat přinese TN.cz také sérii rozhovorů s předsedy osmi politických stran nazvanou Eurovolby 2019. Jako prvního si moderátor debaty pozve lídra KDU-ČSL, kterým se v pátek stal Marek Výborný.

Související obsah

Na konci dubna by měl do studia dorazit šéf sociální demokracie Jan Hamáček. V květnu pak budou postupně debatovat předseda KSČM Vojtěch Filip, zástupce koalice TOP 09 a STAN, šéf SPD Tomio Okamura, lídr Pirátů Ivan Bartoš a Petr Fiala z ODS. Jako poslední přijde šéf ANO Andrej Babiš.

Moderátoři se budou lídrů stran ptát na jejich ambice ve volbách i na to, čeho chtějí jejich poslanci v Evropském parlamentu dosáhnout. Dojde také na aktuální témata, jako jsou brexit, sporná směrnice o autorském právu nebo zrušení změny času.

Kalendář debat Eurovolby 2019:

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz