Domácí

Zoo odstartovaly své sezony! Opičí mládě křtila hvězda z Tváře

Poslední březnový víkend otevřel brány jak českým hradům a zámkům, tak zoologickým zahradám. Ta pražská v sobotu zahájila svou 88. sezonu. Díky hezkému počasí přišly tisíce dětí i dospělých.

Desítky metrů dlouhé fronty, tlačenice a čekání. Ani to neodradilo návštěvníky páté nejhezčí zoo na světě. Už v půl jedenácté prošlo branou pražské zoologické zahrady více než čtyři a půl tisíce lidí.

"Představujeme například kagu chocholaté, křtíme mláďata, otevíráme muzeum - trvalou expozici koprolitů, tedy zkamenělého trusu," vypočítal ředitel pražské zoo Miroslav Bobek.

A mláďat se křtilo hned několik. Třeba malá opička Loopi, gueréza pláštíková, dostala za kmotru herečku známou také z show Tvoje tvář má známý hlas Jitku Schneiderovou. "Já bych jí přála velkou rodinu, aby byla veselá a aby dělala radost všem návštěvníkům," uvedla při křtu herečka.

Na své si přišli i obdivovatelé tygrů, lvů nebo goril, které si pohledy obdivovatelů pořádně užívaly. Zahájení další sezony v pražské zoo nemohlo ani podle návštěvníků dopadnout lépe.

Související obsah

Podobně to vypadalo i na druhé straně republiky. V Brně ale sezona, která má připraveno spoustu novinek, začala už minulý víkend.

"Chystáme pro návštěvníky i nové zvířecí druhy. Bude to třeba kolonok, korzak nebo se do Brna po dlouhé době zase vrátí žraloci," slibuje mluvčí brněnské zoo Michal Vaňáč. Minulý rok zoo v Brně navštívilo celkem 330 tisíc lidí, což je nejvíce v celé její historii.

Kristýna Šimánková/mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

FBI překazila vraždu bývalého prezidenta Bushe

Americká FBI zatkla Iráčana žijícího v Ohiu, který plánoval vraždu bývalého prezidenta George W. Bushe, za jehož vlády zahájily USA válku v Iráku. Muž, identifikovaný jako Shihab Ahmed Shihab, si mapoval Bushovu rezidenci v Dallasu a chtěl do Spojených států propašovat čtyři komplice. FBI ho odhalila díky informátorům.

Krátká zpráva

Severní Korea odpálila po odletu Bidena tři balistické rakety

Severokorejský režim odpálil nejméně tři balistické rakety, které dopadly do moře směrem k Japonsku. Stalo se tak jen pár hodin poté, co z návštěvy jihovýchodní Asie odletěl americký prezident Joe Biden. Ten se svým jihokorejským protějškem mimo jiné jednal o případném rozšíření vojenských cvičení k ostrašení severokorejských jaderných hrozeb. Cvičný odpal byl již 17. letošním testem raketových sil diktátora Kim Čong-una.

Píše se na Deník.cz