Louny

Lidé v Lounech kladli kytice k domu, kde žil utýraný Mareček

Lidé v Lounech kladli kytice k domu, kde žil utýraný Mareček

Kvůli případu utýraného chlapečka z Loun se v sobotu sešli lidé na Pochodu proti týrání dětí. Ten začal na Mírovém náměstí a pokračoval k domu, kde chlapec bydlel. Lidé podepisovali i petici za vyšší tresty za týrání dětí. Nesešli se jen v Lounech, ale památku zavražděného kloučka si připomínali i v dalších městech.

Pochody a setkání se uskutečnila v Lounech, Ostravě, Českých Budějovicích, Praze a dalších místech. Lidé také podepisovali petice za zvýšení trestu za násilí páchané na dětech.


"Tato akce se konala proto abychom lidem otevřeli oči, aby se nebáli nahlásit týrání, aby něčemu takovému nepřihlíželi. Určitě to není poslední akce na toto téma," sdělila organizátorka pochodu v Lounech Lucie Veselá.


Než se lidé vydali na cestu, ke shromážděným lidem promluvila ředitelka Klokánku Teplice a Ústí nad Labem Daniela Brníková. Účastníkům akce zazpívala Ivana Košínová. Akci udělila záštitu i první dáma České republiky Ivana Zemanová.


"Pochod končil u domu, kde bydlel Mareček. Pokládali se tam svíčky, květiny, plyšáci... Pořadatelé vše následně odnesli ke kostelu, kde má Mareček své pietní místo," popsala Petra Čermáková, která má na starosti petici.


Petiční archy pak mají jít do rukou poslanců. Cílem je 10 tisíc podpisů. "Hlavní termín na odesílání vyplněných archů bude následující týden," doplnila v neděli Čermáková. Celkově se podepsalo již asi 3,5 tisíce lidí.

Související obsah


Pochod se ale neobešel bez incidentu. Podle Veselé z domu, kde Mareček bydlel, neustále vybíhal jeden muž a nadával. "Hodil také kámen do davu, který přistál kousek od malého chlapečka," přiblížila Veselá. Policie muže vyšetřuje pro přestupek proti majetku.


Tříletý Mareček zemřel letos v únoru. Jeho smrt prošetřují kriminalisté. Policie zadržela muže, kterého obvinila z těžkého ublížení na zdraví a týrání osoby žijící ve společném obydlí. Podle místních matka o týrání věděla.
 

Podívejte se na reportáž o Marečkově případu:

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz