Energetický nápoj

Mladík pil šest energeťáků denně. Když přišel k doktorovi, byl v šoku

Mladík pil šest energeťáků denně. Když přišel k doktorovi, byl v šoku

Energetické nápoje mnoho lidí používá jako způsob, jak bojovat s únavou a vydržet déle vzhůru. Ve větším množství jsou ale zdraví škodlivé, jak se přesvědčil i mladík, který pil šest energeťáků denně.

Učitel z Austrálie šokoval snímkem svého jazyka, kterou sdílel v jedné z facebookových skupin. Fotkou svého jazyka chce varovat ostatní, aby nepili energetické nápoje v přehnaném množství. Na první pohled je vidět, jak je jeho jazyk poškozený a vysloveně rozežraný.

"Předtím, než se to objevilo, jsem pil minimálně pět až šest energeťáků denně (málo energie kvůli učení dětí) a zuby jsem si čistil denně. Pak jsem šel k doktorovi a bum! Zjistil jsem, že jsou v nich chemikálie, které to způsobují," citoval Dana Royalse, který nyní žije v Asii, portál Daily Star.

Zdroj: facebook

Dan přiznal, že je také silný kuřák. Jeho lékař ho ale prý ujistil, že to nemá s poškozením jazyka nic společného, způsobila ho jeho závislost na drincích, které obsahují příiš cukru a kofeinu. "Když tohle udělají s vaším jazykem, představte si, jak asi vypadají vaše vnitřnosti?" uvedl Dan.

Související obsah

Jedna plechovka energetického nápoje obsahuje asi 250 mililitrů. V nich je přitom průměrně 24 až 29 gramů cukru, což jsou více než dvě polévkové lžíce. Dan se proto před těmito drinky snaží varovat celý svět. Na otázku, jak je na tom jeho jazyk teď, ale neodpověděl.

ČTĚTE TAKÉ:

Pozor! Energy drinky mohou skrývat smrt
Energy drink s alkoholem? Nebezpečně výbušná směs!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz