Domácí

Plavková sezóna je skoro tady. Získejte vysněnou postavu!

Plavková sezóna je skoro tady. Získejte vysněnou postavu!
Zdroj: Thinkstockphotos

Většina lidí si už začíná objednávat dovolené a připravuje se na léto. S tím však souvisí i obava, že nebudou vypadat dobře v plavkách a nebudou se líbit svým partnerům. Existuje hodně tipů, jak s kily zatočit. Vyzkoušet mohou lidé různé diety, jako je například středomořská nebo paleo, vhodná je také detoxikace a sport.

Čerstvé potraviny

Podle nutriční specialistky Jackie Newgentové je důležité zařadit do jídelníčku čerstvé potraviny, a to především ovoce a zeleninu. K snídani si můžete například dát cereálie s banánem nebo borůvkami, k obědu salát s kuřecím masem a slunečnicovými semínky a na večer si užijte krůtí mleté maso s quinoou, feta sýrem, avokádem a zeleninou, uvedl magazín Health.

Například avokádo obsahuje mononenasycené tuky a vitamin E, takže pomáhá chránit před onemocněním srdce, snižuje krevní tlak a udržuje zdravé oči. Borůvky zase snižují hladinu cholesterolu a krevní tlak a jsou nízkokalorické. Grapefruit uvolňuje díky nízkému glykemického indexu cukr do krevního oběhu pomaleji a má velmi málo kalorií.

Související obsah

Detoxikace

Účinná je také detoxikace organismu. Jedná se o očistu těla, zbavení se toxických látek a předejití nadýmání, které může být v plavkách vidět. Vyhnout by se měli lidé hlavně alkoholu a kávě. Důležité je dodržovat pitný režim, k tomu je nutná voda nebo různé bylinkové čaje. Jíst by lidé měli například špenát, kapustu, jáhly, pohanku nebo ryby. Při detoxikaci je však vhodné obrátit se na odborníka.

Dieta

Existuje řada diet, které mohou lidem pomoci získat vysněnou postavu. Vyzkoušet můžete například paleo dietu, při které jezte ovoce, zeleninu, mořské potraviny a netučné maso. Vyhnout byste se měli mléčným výrobkům, sladkostem, alkoholu a luštěninám. Další dieta je středomořská, která je založena na ovoci a zelenině. Do jídelníčku zařaďte také luštěniny, ryby, netučné maso a ořechy.

U lidí je oblíbená i Atkinsonová dieta, během které jsou omezeny především sacharidy. Při této dietě se konzumují uzeniny, maso, sýry, vejce, ovoce i zelenina. Vynechat byste měli brambory, mrkev, rýži, banány a alkohol. Důležité však je dodržovat pravidla této diety. Po absolvování čtvrté fáze by se lidé měli vrátit zpět k vyvážené stravě, jinak by mohlo dojít k jo-jo efektu a shozená kila byste mohli opět nabrat.

Související obsah

Sport

Pokud chcete mít pěknou postavu je důležitá nejen strava, ale také pohyb. Ideální je dva až třikrát týdně posilovat a zaměřit se na všechny partie vašeho těla. Podobně je na tom i kardio, kterému se můžete také věnovat až tři dny v týdnu. Vyrazte na kolo, jděte si zaběhat nebo se objednejte na hodinu tance. Dva dny si pak vyřaďte na aktivní odpočinek, během kterého si můžete užít jógu, pilates nebo procházku, informoval magazín Self

Podle hráče ragby a zakladatele společnosti Flow Athletic Bena Lucase by lidé měli se sportem začít aspoň 12 týdnů předtím, než vyrazí na dovolenou. Důležité je také nezapomenout na odpočinek. "Spánek je velmi důležitý. To je to, co vám přinese výsledek," citoval Lucase deník Huffington Post. Vaše svaly si odpočinou a mohou růst, když spíte.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz