Domácí

Zeman pogratuloval Čaputové k vítězství! Pozval ji i na Hrad

Zeman pogratuloval Čaputové k vítězství! Pozval ji i na Hrad
Zdroj: ČTK/Profimedia

Prezident Miloš Zeman poslal dopis historicky první prezidentce Slovenska Zuzaně Čaputové, ve kterém jí k jejímu volebnímu vítězství pogratuloval. Dále prezidentce nabídl osobní setkání na Pražském hradě a dodal, že věří, že navážou na tradici osobního přátelství mezi českými a slovenskými prezidenty.

V sobotu si Slováci zvolili za prezidenta Zuzanu Čaputovou, která se tak stala první ženou v historii země, která stane v čele státu. Čaputové zaslal gratulační dopis také český prezident Miloš Zeman.

"Vážená paní prezidentko, dovolte mi, abych Vám srdečně pogratuloval k Vašemu vítězství v přímých prezidentských volbách a k Vaší nově získané funkci prezidentky Slovenské republiky," napsal Zeman v dopise, který zveřejnil Pražský hrad na svém webu.

Zeman dále dodal, že Česká republika a Slovensko mají nadstandardní vztahy a už pětadvacet let po rozdělení Československa udržují přátelství a spolupráci na vysoké úrovni. Čaputovou prezident také pozval na návštěvu do Prahy.

Související obsah

"Vážená paní prezidentko, dovolte mi, abych využil této slavnostní příležitosti a pozval Vás srdečně k návštěvě České republiky. Bude mi potěšením přivítat Vás na Pražském hradě a pevně věřím, že se nám podaří navázat na tradici osobního přátelství mezi českými a slovenskými prezidenty, které je odrazem bratrství Čechů a Slováků,“ dodal prezident v dopise.

Čaputové Zeman také popřál hodně štěstí, úspěchu a trpělivosti při výkonu nelehké prezidentské funkce a uvedl, že se těší na budoucí spolupráci.

Právnička Zuzana Čaputová porazila v prezidentských volbách místopředsedu Evropské komise Maroše Šefčoviče v poměru 58,4 ku 41,6 procent a volilo ji přes milion a 56 tisíc Slováků. S vysokou politikou nemá moc zkušeností. V roce 2017 se stala místopředsedkyní neparlamentní strany Progresivní Slovensko.

Připomeňte si rozhovor TV Nova se Zuzanou Čaputovou:

reg, TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz