Domácí

"Moc mi chybíš kamaráde," truchlí zdrcený psovod Standa po Ozzym

"Moc mi chybíš kamaráde," truchlí zdrcený psovod Standa po Ozzym
Zdroj: TV Nova

Náhlá smrt Snídaňového štěněte Ozzyho se dotkla tisíců lidí - největší ránu ale zasadila psovodovi Standovi, který se neposedného štěněte ujal. Strávili spolu sice pouze dva týdny, i za tak krátkou dobu si ale psovod stihl Ozzyho zamilovat. Jak se k tragické události vyjádřil?

Ozzyho si psovod Standa převzal v polovině března z chovné stanice v Prackovicích nad Labem. Při výběru parťáka měl Standa ihned jasno. "Trochu tam hrála roli barva, samozřejmě povaha. Když psy přivedli, aby se předvedli, okamžitě se zakousnul do pomocníka a vydržel dlouho v plném zákuse. Předtím se v prostředí choval bez problémů," vysvětloval v březnu Standa.

Dlouho ale Ozzy v Hradci u svého nového páníčka nepobyl. V pondělí tragicky zemřel, když vdechl kousek jídla, který ho udusil. "Bohužel nepomohl ani okamžitý zásah psovoda a veterináře, kteří se ze všech sil snažili zvrátit nemožné," uvedla policie.

Standu smrt malého rošťáka sebrala. "Moc mi chybíš kamaráde," vzkázal zdrcený psovod mrtvému parťákovi na facebooku.

"Tímto bychom chtěli vyjádřit podporu policistovi Standovi, který byl s Ozzym do jeho poslední chvíle a ztrátu svého parťáka nese velmi těžce. Jsou okamžiky v životě každého z nás, kterým nelze zabránit a tohle je jedna z nich. Byl to člen policejní rodiny," napsala policie.

Související obsah

Se Standou soucítily a posílaly mu slova útěchy tisíce lidí - známí i cizí. "Stando, jako pejskařka vím, jak Vám je. Bolí to, chápu. Ozzy je v psím nebi, dívá se na Vás a bude Vás až do konce života hlídat... byl to přece policejní pes," vzkázala psovodovi Šárka D.

"Všem moc děkuji za vyjádřenou podporu," dodal Standa. "I přestože nás Ozzy opustil, doufáme, že nám podpora Vás všech pomůže překonat tuto ztrátu a najdeme způsob, jak s projektem Snídaňové štěně pokračovat," svěřila se policie se svými nadějemi.

Podívejte se na vzpomínkové video se Snídaňovým štěnětem Ozzym:

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz