Krimi

Rozešla se s ním dívka, shodil ji do rokle. Soud mu dal nízký trest

Sedm let ve vězení za pokus o vraždu má strávit dvacetiletý Lukáš Tuček. Podle rozsudku úmyslně shodil do rokle u Jičína svojí přítelkyni poté, co se s ním rozešla. Nejdřív vše vypadalo na nešťastnou náhodu, pak se ale k činu Tuček přiznal. U soudu ovšem tvrdil, že je nevinný. Původně mu hrozilo 18 let ve vězení.

Soud rozhodl o vině dvacetiletého Lukáše, který se pokusil zabít svou přítelkyni, která se s ním ten den rozešla. Za pokus o vraždu dostal sedm let, rozsudek je ale nepravomocný.

K otřesnému činu došlo v září roku 2017, kdy se dívka s Lukášem rozešla. Vylákal ji na poslední procházku do lesoparku v Jičíně a došli spolu na vyhlídku. Tam do ní Lukáš strčil. Poprvé se mu nepodařilo ji shodit, protože se chytila zábradlí. Strčil pak do ní podruhé a ona spadla.

Měla štěstí, že dopadla na římsu osm metrů hluboko. Samotná rokle je totiž hluboká třicet metrů. Poté mladík skočil na římsu za ní. Proto původně policisté případ vyšetřovali jako nešťastnou náhodu.

Sama dívka svého expartnera kryla, ten ale později začal tvrdit, že chtěla spáchat sebevraždu, čímž ji naštval a přiznala policistům pravdu. Lukáš se nejprve k pokusu o vraždu přiznal, u soudu toto tvrzení ale popřel a prohlásil, že je nevinný.

Související obsah

Policie ale disponovala jasnými důkazy, které prokázaly jeho vinu. Patřila mezi ně soukromá korespondence mezi jím a dívkou. Psal jí totiž do nemocnice a omlouval se jí za to, co provedl.

Mladíkovi hrozilo 18 let ve vězení, soudce se ale rozhodl mu dát nižší trest. Šel dokonce pod spodní hranici deseti let, kterou navrhl státní zástupce - místo toho dostal sedm let.

Soudce vzal vpotaz polehčující okolnosti, mezi které patřil například jeho věk. Podle něj je mladý a jednal v afektu. Proti nepravomocnému rozsudku se Tuček odvolal - chce být zproštěn viny.

Připomeňte si otřesný případ v reportáži TV Nova:

Filip Pultar, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz