Přepadní

Děti v Ostravě surově přepadaly seniory. Žena skončila zraněná

Teprve třináctiletý chlapec okradl 68letou seniorku. Případ se stal v Ostravě-Zábřehu, žena po přepadení skončila se zraněním. Policie dopadla hned dva pachatele, oba jsou nezletilí. Přepadení pravděpodobně nebylo jen jedno a případ není v regionu bohužel ojedinělý.

Mladík si vybral v polovině týdne v Ostravě-Zábřehu jako oběť svého přepadení bezmocnou 68letou důchodkyni. Na ulici k ní zezadu přistoupil a pokusil se jí vzít kabelku. "Se ženou se o zavazadlo přetahoval, načež se mu podařilo kabelky zmocnit a z místa utekl. Škoda na majetku byla specifikována v částce, jež přesáhla 6 000 korun. Atak měl zapříčinit lehké poranění ruky,“ uvedla mluvčí policie Gabriela Pokorná.

Otřesená a šokovaná žena oznámila přepadení na policii, která hned začala konat. Netrvalo to dlouho a stopy dovedly kriminalisty ke dvěma 13letým mladíkům. "Oba byli vypátráni a předáni zpět do zařízení, do nichž byli umístěni rozhodnutím soudů. Nezletilí se ke skutku doznali, poškozenou si měli předem vytipovat. Jeden z chlapců se měl zavazadla zmocnit, předat jej druhému. Ten se měl pak zmocnit peněz poškozené, později se o ně měli rozdělit,“ popsala mluvčí Pokorná.

Ani jeden z chlapců nebude trestně stíhán, neboť v jejich věku to zákon neumožňuje.

Související obsah

Podobný případ se stal také na konci března, taktéž v Ostravě- Zábřehu. "Podezřelý měl zezadu přistoupit k 67leté oběti, strhnout jí kabelku. Žena však zavazadlo měla bránit, s podezřelým se o ně přetahovat, volat o pomoc…Podezřelý měl ženu opakovaně udeřit a oběť skončila na zemi. Podezřelému se podařilo kabelky zmocnit a z místa činu se snažil utéci,“ popsala mluvčí policie další otřesný případ.

Tentokrát ale zasáhli přítomní svědci. "Na volání o pomoc však zareagovali dva muži, mladík byl dostižen. Totožnost jednoho ze svědků známe, druhý muž na místě události nezůstal. Žádáme tohoto svědka, který nebyl lhostejný a oběti pomohl, aby nás kontaktoval na lince 158. Oběma svědkům náleží poděkování,“ uzavřela mluvčí. Přivolaní policisté 14letého chlapce eskortovali na služebnu. Bylo zjištěno, že figuruje v celostátním systému pátrání, neboť měl utéci z výchovného ústavu v dalším kraji. Do ústavu byl umístěn rozhodnutím soudu.

hru, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz