Kyberšikana

"Vypadá jako kůň," napsala o ženě svého ex. Hrozí jí dva roky vězení

"Vypadá jako kůň," napsala o ženě svého ex. Hrozí jí dva roky vězení
Zdroj: Detained in Dubai

Britka ve zlosti na facebooku napsala o nové ženě svého bývalého manžela několik drsných vět. Mimo jiné podle ní vypadá jako kůň.. Ve Spojených arabských emirátech, kam přijela na pohřeb expartnera, jí teď hrozí dva roky vězení.

Laleh Shahraveshovou zadrželi policisté na letišti v Dubaji, kam přiletěla z Londýna na pohřeb exmanžela. 55letou Britku stíhá policie ve Spojených arabských emirátech kvůli tomu, že v roce 2016 na facebooku napsala nelichotivé komentáře o druhé ženě jejího bývalého.

Shahraveshová měla psát urážky pod fotky, na kterých je nový manželský pár spolu. "Doufám, že budeš brzo pod drnem, ty idiote. Do háje s tebou. Opustils' mě pro tohohle koně," nazvala podle portálu BBC druhou manželku svého expartnera.

Britka byla za muže provdaná 18 let, během nichž žila osm měsíců ve Spojených arabských emirátech. Zatímco Shahraveshová se s dcerou přestěhovala zpět do Velké Británie, její manžel zůstal v Dubaji, poté se rozvedli.

Případ Shahraveshové sleduje aktivistická skupina nazvaná Zadrženi v Dubaji. Britku zatkla policie na začátku března, kdy do země přiletěla i s 14letou dcerou, která poté odletěla zpět do Londýna. Shahraveshová byla propuštěna na kauci, úřady jí ale zabavily pas a v současnosti žije v hotelu v Dubaji.

Související obsah

Britka teď čeká na rozhodnutí soudu, který by ji mohl za kyberšikanu a poškozování dobré pověsti poslat až na dva roky do vězení. Hrozí jí také pokuta 50 tisíc liber (asi 1,5 milionu korun). Britské ministerstvo zahraničí je v kontaktu s tamními úřady, více informací nechtělo sdělit.

"Její dcera je velmi rozrušená a prošla si něčím, co se nebojím nazvat peklem. Všechno, co chce, je se znovu setkat se svou matkou," citoval portál slova ředitelky organizace Zadrženi v Dubaji Radhy Stirlingové. Dcera Shahraveshové podle ní sepisuje stížnost na postup policie.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz