Prvňáci

Za komentář k fotce prvňáčků padl trest! Potrestali ženu z Tachova

Za komentář k fotce prvňáčků padl trest! Potrestali ženu z Tachova
Zdroj: Hatefree.cz/denik.cz

Soud v Tachově potrestal šestadvacetiletou ženu za nenávistný komentář, který napsala k fotografii třídy prvňáčků z teplické základní školy. Soudkyně vydala ve věci trestní příkaz. Žena proti němu může podat odpor, pak by následovalo hlavní líčení.

Jaký trest obviněná Romana L. z Tachova dostala, nemohla předsedkyně soudu v Tachově Michaela Řezníčková uvést. Rozhodnutí totiž ještě nebylo doručeno účastníkům řízení, informovala v pondělí Česká televize.

Ženě hrozilo až tříleté vězení. Obžalovaná byla z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a z trestného činu podněcování k nenávisti vůči skupině osob.

Žena podle deníku Právo umístila pod fotografii prvňáčků z teplické základní školy v ulici Plynárenská fotografii pistole, které doplnila slovem "rovnou". A nebyla zdaleka jedinou, koho snímek třídy, v nichž byla velká část dětí romského, vietnamského nebo arabského původu, popudil k rasistickým a nenávistným komentářům.

Související obsah

Další diskutující prvňáčky označovali za "třídu budoucích teroristů", chtěli mezi ně hodit granát, nebo psali, že vzhledem k tomu, že škola sídlí v plynárenské ulici, se "řešení přímo nabízí". Fotografii v rámci seriálu "Moje první školní tablo" zveřejnil vloni v listopadu Teplický deník.

Policisté už kvůli komentáři prošetřovali muže z Frýdecko-Místecka. Státní zástupce se v jeho případě rozhodl trestní stíhání podmínečně zastavit.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz