Penzion

V penzionu natáčeli hosty ve sprše a při převlékání! Obvinili majitele

Policisté našli v počítači provozovatele penzionu v Dolní Kalné na Trutnovsku desítky videonahrávek, na kterých jsou vidět sprchující se a převlékající turisté. O tom, že jsou sledováni, neměli ani ponětí. Skandál se provalil v únoru, kdy ubytovaní z Polska našli tajnou kameru, která vypadala jako žárovka. Muže teď policie obvinila.

"Od měsíce srpna roku 2018 do února 2019 neoprávněně nahrával ubytované hosty. Zjistili jsme více než 50 nahraných souborů. Nahrávací zařízení muž postupně přemisťoval po pokojích," informoval o případu policejní mluvčí Lukáš Vincenc.

"Kamera tam byla daná den před příjezdem. Použil jsem ji dvakrát, bylo to v koupelně," tvrdil už v únoru majitel penzionu v Dolní Kalné. Jeho verze se od té policejní tedy evidentně liší.

Když v kriminalistickém ústavu počítač rozpečetili, čekala prý na specialisty špionážní podívaná. Na videu mají být zachyceny zejména svlečené turistky. "Provádějí osobní hygienu či se převlékají," popsal Vincenc.

Nahrávací zařízení se tvářilo jako žárovka, jenže majitel měl smůlu, že si v pokojích ubytoval odborníky. Ti, kteří kameru náhodou našli, ve skutečnosti v Polsku pracují jako policisté. "Pět dětí a 11 dospělých, jedeme pryč, nezůstaneme tu," prohlásil tehdy ubytovaný cizinec.

Související obsah

Majitel penzionu ihned přišel se svojí verzí. Kameru zakoupil, protože mu prý turisté opakovaně ničili vybavení. Dnes na výsledky vyšetřování reaguje stroze. "Co Vám mám říct, podepsal jsem mlčenlivost," odmítl žádost o rozhovor.

Kriminalisté provozovatele penzionu obvinili z poškozování cizích práv. "Muži hrozí až dvouletý trest odnětí svobody," dodal policejní mluvčí.

Policie na záznamech napočítala 28 poškozených lidí, kteří o tajném nahrávání nejspíš nevěděli. S některými z nich už policie mluvila. Dohledat úplně všechny bude ale složité, protože ve většině případů by mohlo jít o cizince.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz