Zahraničí

Výrobce hraček stahuje lehátka! Zemřely v nich desítky miminek

Výrobce hraček stahuje lehátka! Zemřely v nich desítky miminek
Zdroj: Profimedia

Výrobce hraček a vybavení pro nejmenší Fisher-Price, jehož výrobky jsou oblíbené i na českém trhu, stahuje miliony houpacích lehátek pro kojence. V posledních deseti letech v nich zemřelo nejméně 30 dětí. Jedná se o model, který se prodává ve Spojených státech.

Fisher-Price stahuje z oběhu miliony kojeneckých lehátek, protože jsou podle odborníků nebezpečná pro děti. Od doby, kdy se dostaly na trh, v nich zemřelo nejméně 30 miminek. Jedná se o model Rock 'n Play, který se prodává ve Spojených státech.

Přesná příčina smrti dětí není jasná. Podle odborníků došlo k úmrtí poté, když se děti obrátily na bok nebo na bříško. Lehátka, která kojencům umožňují se převrátit, jsou podle nich nebezpečná. Fischer-Price popírá, že by k něčemu takovému mohlo dojít, pokud rodiče používají výrobek podle pokynů. Lehátka ale na doporučení úřadů přesto stahují.

Odborníci dodávají, že lehátka, která jsou nakloněná a vyplněná polštářky nejsou pro kojence vůbec vhodná. "Nesplňují doporučení týkající se bezpečného spánku dítěte. Kojenci by vždycky měli spát na zádech na plochém pevném povrchu bez lůžkovin a nárazníků," tvrdí lékařka.

Související obsah

Společnost Fisher-Price je významným světovým výrobcem hraček a vybavení pro miminka a předškoláky. Její produkty se prodávají i v Česku, včetně houpacích lehátek pro kojence.

sei, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz