Domácí

Dívce na závodech selhalo srdce. Lidé kolem jí zachránili život!

Dívce na závodech selhalo srdce. Lidé kolem jí zachránili život!
Zdroj: Profimedia

Běžecké závody na Berounsku se pro jedno ze zúčastněných dětí proměnily v boj o holý život - selhalo mu srdce. Díky pohotové reakci ostatních lidí dívka přežila. Oživovali ji celou dobu, dokud nedorazili záchranáři.

Během sobotních běžeckých závodů pro děti a mládež na Berounsku chybělo málo k obrovské tragédii. Jedné z dívek nečekaně selhalo srdce - zkolabovala a začala nepravidelně dýchat.

"Jednalo se o dítě, které se doposud těšilo plnému zdraví, a nikoho by nenapadlo, že se účast na sportovním dopoledni promění v boj o jeho život," napsala mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová.

Protože šlo o minuty, svědci sami zahájili oživování podle pokynů operátorky záchranné služby. "Dívka začala znovu pravidelně dýchat, protože ale po chvíli dýchání zase ustávalo, pokračovali správně a odhodlaně v resuscitaci," popisuje sobotní událost mluvčí záchranářů.

"Jen shodou okolností byla posádka s lékařem kousek od místa události, a tak dojezdový čas byl neskutečné dvě minuty," řekla Effenbergerová. Ukázalo se, že dítě mělo opravdu namále - jednalo se totiž o život ohrožující poruchu srdečního rytmu, tzv. komorovou fibrilaci. 

Související obsah

Záchranáři převzali resuscitaci a defibrilátorem dívce obnovili oběh - ještě na místě se probrala do plného vědomí. Sanitka ji poté dopravila do motolské nemocnice.

"Svědkům děkujeme za bezchybný výkon! Jsou to totiž oni, kdo má na šťastném vyústění tohoto případu zásadní podíl!" vzkazují záchranáři pohotovým lidem, kterým nebyl osud dítěte lhostejný.

sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz