Narození

Rodičům se narodila dcerka. Po pár hodinách jí byly dva roky!

Rodičům se narodila dcerka. Po pár hodinách jí byly dva roky!
Zdroj: Profimedia

Pouze dvě hodiny poté, co v Jižní Koreji přišla na svět, dovršila malá holčička věku dvou let. V zemi však nejde o nic divného. Narodila se totiž na Silvestra, tedy dvě hodiny před příchodem nového roku.

Jižní Korea má velmi neobvyklý způsob výpočtu věku. Každému dítěti je jeden rok hned v den jeho narození. Další rok se jim připočte pokaždé první den následujícího roku, tedy 1. ledna. Pokud tak přijde na svět poslední den roku, hned na Nový rok dosáhne dvou let.

Současný způsob však považují kritici za zastaralý. Obzvlášť nepříjemný je pro rodiče, kterým se narodí děti v prosinci. Jihokorejští zákonodárci ale nyní pracují na změně.

Šťastnou novinu o narození dcerky oznámil na sociálních sítích i tatínek Lee Dong Kil. Přátelé mu pochopitelně hned začali gratulovat.

Související obsah

"O hodinu později, když začal nový rok, mi volali znova. Gratulovali mi ke dvěma rokům mé dcerky," řekl deníku Japan Times. Leemu samotnému je 33 let, v Jižní Koreji ale už 34 let.

Původ tohoto systému pro výpočet věku není jasný. Mít jeden rok hned po narození může souviset s časem, který dítě tráví u matky v bříšku, nebo se starověkým asijským numerickým systémem, který neznal nulu.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz