Zahraničí

Muž měl nejnebezpečnějšího ptáka světa: Soužití ho stálo život

Muž měl nejnebezpečnějšího ptáka světa: Soužití ho stálo život
Zdroj: Getty Images

Podivným způsobem zemřel pětasedmdesátiletý chovatel exotickáých zvířat z Floridy. Příčinou smrti byl útok jeho kasuára - ptáka z Austrálie.

Chování kasuára na farmě se muži z americké Floridy stalo osudným. Pětasedmdesátiletý Marvin Hajos na svém pozemku spadl a jeho exotický mazlíček na něj zaútočil. Muž podlehl zraněním až v nemocnici, kam byl po útoku zvířete odvezen, píše CNN.


Marvin Hajos měl zálibu v chovu exotických zvířat a jedním z nich byl právě kasuár – nelétavý, téměř dvoumetrový pták s ostrými drápy, který se řadí mezi nejnebezpečnější ptáky světa. Svými drápy dokáže při pocitu ohrožení člověka i usmrtit.


Pětasedmdesátiletý muž v pátek údajně zakopl a upadl na svém pozemku v blízkosti ptáka, který se na něj vrhl. Sám si pak ještě po útoku dokázal zavolat záchrannou službu.

Související obsah


Druhý hovor oznamující útok divokého zvířete na Marvina Hajose přijala záchranná služba až od svědka, který se v blízkosti incidentu nacházel. Záchranáři raněného muže odvezli do nemocnice, kde ale zraněním podlehl. Policie aktuálně celou nehodu vyšetřuje.


Kasuáři jsou známí zejména kvůli svým dlouhým drápům, které dosahují délky až 12 centimetrů a jsou velmi ostré. Exotičtí ptáci mohou vážit až 60 kilogramů a jejich délka těla dosahuje až 1,5 metru. Pták byl Guinnessovou knihou rekordů dokonce vyhlášen jako nejnebezpečnější pták světa.

Související obsah

 


Podle Floridské komise na ochranu ryb a volně žijících živočichů, se kasuár zařazuje do druhé třídy divoké zvěře. Tato třída představuje zvěř, jejíž chov vyžaduje povolení a speciální bezpečnostní opatření. Do druhé třídy divoké zvěře se kromě kasuára zařazují například i aligátoři, vlci, kojoti či levharti obláčkoví.

sis, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz