Sbírka

Nikolka má vážnou vadu! Léčba je nákladná, pomoci můžete i vy!

Nikolka má vážnou vadu! Léčba je nákladná, pomoci můžete i vy!

Osud se s ní už od narození nemazlil. Teprve půlroční Nikolka z Žatce trpí vrozenou vadou celé levé paže. Kvůli tomu ji čeká série operací a převazů, ty si však rodina v současné době nemůže dovolit, stejně jako auto, které potřebuje na dojíždění do 185 km vzdálené specializované kliniky. Maminka Nikolky proto prosí veřejnost o pomoc ve veřejné sbírce.

Nikolka vypadá jako šťastné miminko, její vada zvaná Ulnar Club Hand ji ale může zásadním způsobem omezovat na životě. Má totiž zkrácenou pažní i loketní kost, nemá palec ani malíček a zbylé tři prsty na ruce má srostlé k sobě.


Nikolku i přes její nízký věk tak už v polovině května čeká první ze série náročných operací. Ani tak ale Nikolka nebude mít vyhráno. Bude muset dojíždět dvakrát týdně na převazy do Vysokého nad Jizerou, kde se specializují na chirurgii ruky.

"Paní primářka řekla, že chce mít naší malou pod kontrolou. Přeci jen je to větší zákrok a bude jich více," řekla redakci TN.cz Lucie Nováková, maminka Nikolky, proč nemůžou jít jinam. Nikolky postižení je totiž poměrně komplikované.


Město je ale vzdálené 185 kilometrů a rodina nemá automobil ani peníze na něj. I kdyby se později převazy přesunuly do některé z pražských nemocnic, i tak by byl automobil potřeba. S takto malým miminkem, navíc s vrozenou vadou a po operaci, je vyloučené, aby Nikolka jezdila hromadnou dopravou. Stejně tak chybí peníze na samotnou léčbu.

Rodina už zkusila oslovit nadace a charitativní spolky, například nadaci Dobrý Anděl. "Bohužel nám zatím nemohou pomoci. Nepatříme mezi standardně podporované," uvedla maminka. Proto se rozhodla poprosit veřejnost o pomoc.

Související obsah


V březnu maminka Nikolky založila transparentní účet. "Operace už se blíží a bohužel to (finance, které už získala, pozn. red.) zatím nestačí. Kdyby se ale aspoň trochu dalo pomoci, byla bych opravdu vděčná. Z celého srdce vám za Nikolku děkujeme," dodala maminka.


Transparentní účet pro Nikolku:


4007507013/0800


Přispět můžete i přímo přes webovou stránku transparentního účtu České spořitelny, který najdete ZDE. Vidět tam můžete i příspěvky od ostatních lidí a Nikolce tam můžete poslat vzkaz.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz