Fotbal

Anglický fotbalový tým je kompletně složený z veganů

Teď Vám představíme nejzelenější fotbalový klub na světě, který dokonce získal cenu OSN "Moment pro změnu" za dobrý skutek vůči klimatu. Titulem se pyšní britský tým Forest Green Rovers.Tohle první celo-veganské a uhlíkově nezávislé fotbalové družstvo najdeme ve městě Nailsworth.

Zelená je tráva, fotbal to je hra. A v případě Forest Green Rovers to platí mnohonásobně, zelená totiž není zdaleka jen tráva, která je u nich mimochodem bez pesticidů, ale také energie, která stadion pohání. Zelené je také jídlo na zápase a se vším navrch ladí i zelené dresy. Za svou snahu změnit svět k lepšímu si fotbalisté vysloužili i prestižní ocenění od Organizace Spojených národů.

Tým je pyšný hlavně na fakt, že dokázali velkou věc i jako malá skupina a věří, že ve světě zmůžou velké věci. Jedno prvenství jim určitě nikdo neodpáře. Zelení ďáblové, jak jim fanoušci přezdívají, jsou prvním kompletně veganským fotbalovým klubem.

Související obsah

Veganskou stravu v britském Nailsworthu ale nemají pouze hráči, kompletní veganské menu se podává i ve stáncích na stadionu. Typickou klobásu s hořčicí by tam fanoušci hledali jen těžko. I tak si ale na zelenou stravu nikdo nestěžuje, naopak!

Kromě dobré chuti je ale podle předsedy klubu důležitá hlavně dobrá kondice hráčů, které zelená strava hodně napomáhá. Podle něj rozhodně zlepšuje sportovní výsledky.

Více reportáží z pořadu Koření najdete ZDE

frm, TV Nova

K tématu Fotbal

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz