ODS

Zastala se Klause, teď poslankyně oznámila konec v klubu ODS

Jen 23 poslanců místo původně zvolených 25 bude mít Poslanecký klub ODS. Po Václavu Klausovi, kterého občanští demokraté vyloučili ze strany a tím pádem i z klubu, oznámila v Televizních novinách konec mezi poslanci ODS také Zuzana Majerová Zahradníková.

Zuzana Majerová Zahradníková se rozhodla odejít z Poslaneckého klubu ODS, ve straně chce ale zůstat. "O změně stranických barev neuvažuji, ale je pro mě velice těžké koexistovat s kolegy v klubu, kteří nechápou moje rozhodnutí, asi mají jinou morální integritu, nikterak to nesnižuji, ale ano, zvažuji odchod z Poslaneckého klubu ODS," uvedla ve středečních Televizních novinách TV Nova Majerová Zahradníková.

Na přímý dotaz, jestli odchod jen zvažuje, nebo je rozhodnutá z klubu odejít, potvrdila, že odejde. "Ano, jsem rozhodnutá," dodala.

Majerová Zahradníková se Václava Klause mladšího zastala už při jednání sněmovny, která ve středu odvolala Klause z Výboru pro školství, jehož byl předsedou.

"Nadřadit vnitropolitický boj kvalitě vzdělávání považuji za zradu voličů a nemohu se na tom dále podílet. Jestli mám volit mezi loajalitou ke klubu a loajalitou k lidech, volím lidi," uvedla ve sněmovně poslankyně.

Předseda ODS Petr Fiala řekl, že si její slova nedovede vysvětlit. "Snad jenom tím, že paní poslankyně může být do Václava Klause zamilovaná nebo něco takového," řekl TV Nova Fiala.

"Je to opravdu hodně trapný pokus o vtip, ale já mu také odpouštím," řekla v reakci na Fialova slova Majerová Zahradníková.

Majerová Zahradníková kritizovala postoj ODS. O svém rozhodnutí přemýšlela od chvíle, kdy strana vyloučila Klause mladšího. "Šla jsem do sněmovny hájit nějaké principy. Jako bývalá učitelka jsem šla bojovat a prosazovat kvalitní školství, rodinu, práva jednotlivce a svobodu, kterou si nemůžeme nikdy nechat vzít. Ale v poslední době cítím totální deziluzi z toho, že jedna z proklamací, kterou ODS vždy říkala, že školství je její priorita, tak na svém jednání ukazuje, že je ochotna školství vyměnit za cokoliv," dodala poslankyně.

I po jejím odchodu zůstane Poslanecký klub ODS druhý nejsilnější ve sněmovně. Bude mít 23 členů, Piráti mají 22 poslanců. To měla původně i SPD, ale tři poslanci klub opustili. Nejsilnější zastoupení má v dolní komoře hnutí ANO – 78 poslanců.

vbo, TN.cz

K tématu ODS

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz