Velikonoce

"Vánoce, Vánoce, Velikonoce": Okamura si pletl svátky

Čeští politici v drtivě většině tráví čtyři dny volna s rodinami. Naopak ve světě využívají křesťanských svátků k veřejným akcím. Ne všichni naši politici ale měli předem jasno, kde na Velikonoce budou a zda dodrží tradice.

Premiér Andrej Babiš odletěl už ve čtvrtek do zahraničí a delší volno chce strávit s rodinou. Nicméně ho čeká problém a to sehnat v Španělsku vrbové proutí na pomlázku a dodržet jednu z hlavních českých tradic. Otázka, jestli má pomlázku, ho ale překvapila. "Teďka jste mě zaskočil. Ne, to nemám to jsem nestihl," přiznal premiér.

Nepříznivého dopadu na zdraví své manželky a dcery pokud nebudou vyšlehány se prý nebojí. "Nějak to vyřeším operativně," má jasno Babiš.

Související obsah

Poslanec a místopředseda ODS Martin Kupka tráví Velikonoce pracovně, ale Sněmovnu vyměnil za staveniště. "I letos o velikonocích dojde na pletení pomlázky, ale protože v obci stavíme a to hned několik staveb, tak velkou část svátků trávím tady na stavbách," říká Kupka.

Předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru otázka, jak bude trávit Velikonoce, rozhodila. Dvakrát řekl Vánoce, místo Velikonoce i když ho reportér upozorňoval.

Související obsah

"Já budou Vánoce...tak..Já budu Vánoce... trávit.. Velikonoce... Já budu Velikonoce trávit s přáteli. Budeme malovat vajíčka," motal svátky Okamura.

Předseda topky Jiří Pospíšil stráví velikonoční volno na chalupě, kde chce letní počasí využít k práci na skleníku.

hru / František Bůžek, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz