Zahraničí

Oslava narozenin Hitlera skončila fiaskem! Odpůrci měli navrch

Oslava narozenin Hitlera skončila fiaskem! Odpůrci měli navrch
Zdroj: Profimedia

Necelé dva tisíce lidí se sjely do německého městečka Ingelheim. Protestovali zde proti oslavě narozenin Adolfa Hitlera. Neonacistů se nakonec na akci sešlo jen dvacet. Odpůrci akce je však s přehledem překřičeli.

Na protest proti oslavě jednoho z nejhorších vrahů historie se sjely stovky lidí. Německá média hovoří o 1500 až 2000 protestujících.

Pravicová skupina plánovala velkou akci, nakonec však účastníků začínalo ubývat. Skutečně "slavit" přišlo nakonec jen pouze 20 lidí. Malá skupinka neonacistů zahájila svůj pochod v jednu hodinu odpoledne. Odpůrci, kteří stáli okolo, však způsobili takový hluk, že veškeré projevy neonacistů nebylo slyšet.

Protestující drželi transparenty, na kterých stálo "Více lásky, méně nenávisti" nebo "Můžeme vyměnit každého nacistu za jednoho uprchlíka?".

Účastníci setkání u příležitosti narozenin nacistického diktátora hlásali, že akcí chtějí "udržet vlast, propagovat rodinu a utvářet budoucnost". Jejich akci chtělo nejprve zakázat město, jeho rozhodnutí však účastníci napadli soudně.

Světový židovský kongres vyzval evropské úředníky, aby přijali proti neonacistickým shromážděním příslušná opatření. Podobné akce se totiž plánovaly také ve Francii, Itálii, Bulharsku a na Ukrajině.

mj, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz