Zahraničí

Slovenská policie zadržela člena Horkýže Slíže. Policisté zasahovali i v Česku

Bubeníka známé hudební skupiny Horkýže Slíže a zpěváka kapely Krátký proces zadržela slovenská policie. Spolu s dalšími sedmi lidmi je obvinila z extremismu.

Důvodem pro obvinění a zadržení jsou podle slovenské policie předměty s nacistickou tématikou, které se u hudebníků našly. Akce slovenské Národní kriminální agentury (NAKA) probíhala pod krycím názvem Klauni. O případu informoval slovenský web tvnoviny.sk.

"Od brzkého rána na několika místech Slovenska zasahuje Národní kriminální agentura proti extremismu. Jedná se o akci, která se odehrává i v sousední zemi. Zadrželi jsme devět lidí v souvislosti s extrémistickou kriminalitou. Procesní procedury stále probíhají," informuje na svém facebooku slovenská policie.

Související obsah

Podle informací slovenské televize Markíza elitní jednotky policistů prohledávaly byty i nahrávací studia. Jedním ze zadržených je i známý extrémistický zpěvák Rastislav Rogel. Právě u něho měli policisté najít sbírku předmětů s nacistickou a hitlerovskou tématikou.

Zadrželi také Marka Viršíka, bubeníka a manažera kapely Horkýže Slíže. Viršík měl také před čtyřmi lety poskytnout nahrávací studio kapele Krátký proces, jehož zpěvákem je právě Rogel.

Související obsah

Viršík se na sociálních sítích tehdy vyjádřil, že nemůže ovlivnit, kdo bude v HStudiu nahrávat, protože není jeho většinovým vlastníkem.

Zásah proběhl i v severočeském Bynově na Děčínsku. Pozornosti policistů z Národní centrály proti organizovanému zločinu neušel bubeník skupiny Krátký proces Josef Pokorný. Provedli u něj prohlídku.

Podle dostupných informací bylo součástí prohlídky i auto Pokorného přítelkyně. Tam detektivové hledali CD Krátkého procesu, oblečení, či cokoli dalšího, co by mohlo mít extremistickou povahu. K domovní prohlídce dal podnět Úřad speciální prokuratury na Slovensku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz