Finanční speciál

Na co si poprvé našetřila hvězda Ordinace v růžové zahradě?

Na co si poprvé našetřila hvězda Ordinace v růžové zahradě?
Zdroj: TV Nova

Vysněná panenka, autíčko nebo třeba plyšák. Každý z nás si asi pamatuje, co si poprvé koupil za své našetřené peníze a jak pyšný zároveň byl. A na co šly první úspory Libora Stacha alias seriálového doktora Adama Svobody z Ordinace v růžové zahradě 2?

 Už od malička byl Libor Stach hodně šetřivé dítě a maminka se ho snažila ke správnému hospodaření s penězi vést. „Jako první jsem si ušetřil na knížku Zvoník u Matky Boží od Walta Disneyho, která se prodávala v trafice blízko našeho domu. Chodil jsem okolo ní asi dva týdny nebo měsíc, pak jsem si jí koupil a měl jsem z ní doopravdy obrovskou radost,“ vzpomíná Stach.


Naučit děti hodnotě peněz a základní finanční gramotnosti by mělo být pravidlem, ale bohužel to v dnešní době ještě pořád není samozřejmost. Sám Libor uznává, že je vděčný za to, jak ho doma k zacházení s penězi vedli.


Spořit si peníze a mít něco v záloze se vyplatí zkrátka vždy, už jenom pro psychickou pohodu. „Za první větší naspořené peníze jsem si vybavil svůj byt novým nábytkem a taky jsem si dopřál dovolenou v horách,“ svěřuje se Stach a přiznává, že o to větší radost z toho následně měl.

Související obsah


„Myslím, že naučit se správně s penězi pracovat je velmi důležité. V dnešní době je poměrně jednoduché sklouznout do dluhů, protože ve škole vás pracovat s penězi nikdo nenaučí a kdo jiný vás do toho zasvětí, než vaši rodiče, žejo,“ dodává.


„Díky nějakému finančnímu zázemí, které se mi díky televizi dostalo, jsem se odhodlal vzít si hypotéku a uvázat se,“ komentuje jeho zásadní životní krok. Spořit a rozumně zacházet s penězi se pokouší i nadále a jak sám říká, pořád se snaží udržet finanční zálohu i na horší časy.

sik, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Novým brněnským biskupem se stal Pavel Konzbul

Papež František ve čtvrtek jmenoval nového brněnského biskupa. Tím se stal dosavadní pomocný biskup Pavel Konzbul. Informovalo o tom brněnské biskupství na svém webu. Nahradí tak Vojtěcha Cikrleho, který byl ve funkci od roku 1990.

Krátká zpráva

Bývalý rektor Zima bude kandidovat na prezidenta

Exrektor Univerzity Karlovy a profesor Tomáš Zima se rozhodl, že bude kandidovat na post prezidenta republiky. Potvrdil to redakci TN.cz. "Rozhodl jsem se tak proto, že celý život pomáhám lidem jako lékař, učím studenty a kolegy a vedl jsem také velké instituce. Rád bych, aby naše země byla spokojená, bezpečná a bez extrémů," řekl Zima.

Píše se na Deník.cz