Volby do Evropského parlamentu 2019

ČSSD zahájila kampaň pro eurovolby. Tohle jsou její priority

ČSSD zahájila v úterý kampaň pro volby do Evropského parlamentu. V něm by se chtěla zaměřit na to, aby byla Evropská unie férová a solidární pro všechny. Cílem bude i větší srozumitelnost Unie pro občany.

Sociální demokraté si za hlavní motto své kampaně zvolili slogan "Pro férovou Evropu". Docílit by chtěli toho, aby měli všichni v rámci Unie stejné podmínky - a to nejen členské státy samotné, ale aby se například narovnaly také platy mužů a žen nebo lidí pracujících v jiných státech EU.

Kampaň ČSSD stylizovala do fotbalu, protože právě různým nerovnostem prý chce nekompromisně vystavovat červenou kartu.

Lídr kandidátky Pavel Poc pak s nadsázkou dodal, že další analogie mezi fotbalem a politikou vidí v tom, že i v politice, stejně jako ve fotbalovém utkání, hrajete většinu času bez míče a jsou vám okopávány nohy ostatními. Důraz prý chce vládní strana klást také na týmovost a jednotu.

Související obsah

Hlavními tématy pro ČSSD pak bude boj s klimatickými změnami, jako je nedostatek vody a s ním spojené nebezpečné požáry. Řešit ale chtějí i jedy ve výrobcích a obalech, které podle nich způsobují obrovský nárůst civilizačních onemocnění, jako jsou různé druhy rakoviny nebo cukrovka.

Dvojka na kandidátce, europoslankyně Olga Sehnalová, pak bude hlavní tváří pro boj s dvojí kvalitou potravin. Evropský parlament sice minulý týden schválil směrnici o ochraně spotřebitele, ta ale podle Sehnalové problém s dvojí kvalitou neřeší - naopak prý celou věc de facto legalizuje.

Šimon Pilek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz