Volební průzkum

Volby by s náskokem ovládlo hnutí ANO. Rostou i komunisté

Volby by s náskokem ovládlo hnutí ANO. Rostou i komunisté
Zdroj: Profimedia

Pokud by se v dubnu konaly volby do Poslanecké sněmovny (PSP ČR), vyhrálo by je hnutí ANO. Získalo by 32 procent hlasů. Na druhém místě by s velkým odstupem skončila ODS se ziskem 14 %, následována Piráty (12,5 %). Vyplývá to z průzkumu agentury CVVM.

Případné dubnové volby do Poslanecké sněmovny by vyhrálo hnutí ANO s dvaatřiceti procenty hlasů. Jeho podpora tak zůstává stejná jako v březnovém průzkumu. Daleko za ním jsou občanští demokraté (14 %), Piráti (12,5 %) a sociální demokraté (12,5 %).

Na pátém místě by skončila KSČM (11 %). Komunisté si oproti poslednímu průzkumu polepšili o 2,5 procenta. Na hranici zvolení balancuje SPD (6 %), KDU-ČSL (4 %) a hnutí STAN (3,5 %).

Volební model v dubnu 2019:

"U těchto uskupení nelze vzhledem k intervalům spolehlivosti a váhání voličů mezi politickými subjekty říci, zda by se na základě výsledků současného šetření do PSP ČR dostaly či nedostaly," vysvětlilo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Související obsah

Do Poslanecké sněmovny by se nedostala TOP 09 (3 %) ani Zelení (1 %). Pokud by se volby do Poslanecké sněmovny konaly v dubnu, zúčastnilo by se jich 59 % oprávněných voličů. K říjnovým volbám v roce 2017 jich přitom dorazilo 60,8 procenta.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz