Sebevražedný útok

Terorista v kostele: Vešel mezi lidi, pohladil dítě a odpálil bombu

Sebevražedného atentátníka z kostela ve městě Negombo na Srí Lance zachytila chvíli před útokem bezpečnostní kamera. Záznam, který zveřejnila místní média, končí v okamžiku děsivé exploze.

Podle záběrů šlo o mladého muže s plnovousem, který do kostela plného lidí oslavujících Velikonoce nakráčel s velkým batohem. V té době ještě nikdo nemohl tušit, co v něm ukrývá. 

Muž procházel nádvořím před kostelem, vstoupil dovnitř, pohladil malé dítě, které stálo u něj. A pak přišel obrovský záblesk a výbuch. "Nebyl vzrušený, ani se nebál. Byl tak klidný," řekl webu The Guardian přeživší, který si atentátníka při příchodu všiml.

Útok v kostele v Negombu byl vůbec nejničivější, zemřelo při něm 50 lidí. Mnoho lidí zachránilo to, že byl kostel přeplněný a oni se tak rozhodli jít pomodlit jinam.

Podívejte se na celý záznam z kamer, které sebevražedného atentátníka zachytily v kostele:

Celkem sedm teroristických útoků během velikonoční neděle na Srí Lance si vyžádalo přes 320 obětí. Další stovky lidí jsou ještě v nemocnici. Podle počátečního vyšetřování šlo o odvetu za útok na muslimy na Novém Zélandu. 

K atentátu už se přihlásil samozvaný Islámský stát, ovšem zatím nepřinesl žádný důkaz o tom, že útočníci k organizaci skutečně patřili.

nor TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz