Domácí

Mladíci běhali u radaru. Ten jim rychlost nezměřil, tak ho rozbili

Dva muži zničili radar na měření rychlosti v Horním Žďáru na Karlovarsku. Poškodili také kameru nad ním. Důvod, proč to udělali, policisty překvapil - mladíky naštvalo, že radar nezaznamenal rychlost jejich běhu.

Dva mladí muži popíjeli alkohol v hospodě nedaleko silnice s radarem. Při cestě domů se chtěli pobavit a zkusit, jestli jim radar změří rychlost, když kolem něj budou běhat. Možná se i vsadili, kdo poběží rychleji.

Radar ale jich vrávoravý pohyb zřejmě ani nezaznamenal. To je zklamalo a potřebovali si vybít zlost. Nejdřív podle policie vytrhali kabely z kamery. U cesty našli cihlu, kterou se do radaru trefovali tak dlouho, až jej rozbili - úplně zničili displej.

"Dvěma 19letým mužům jsme sdělili podezření ze spáchání přečinů poškození cizí věci a výtržnictví," uvedla mluvčí policie Kateřina Krejčí. Čtyřicetitisícovou škodu budou muset mladíci vyrovnat a navíc jim hrozí až dvouleté vězení.

Související obsah

V únoru a březnu zničili neznámí pachatelé dva radary na měření rychlosti i ve Varnsdorfu na Ústecku. Zařízení vyhodili do povětří. Jeden z nich stál blízko čerpací stanice. Trosky zařízení byly rozmetané v okolí až 20 metrů. Starosta Varnsdorfu byl hodně znepokojený, že se ve městě k těmto účelům začíná používat pyrotechnika. Po útočnících policisté stále pátrají.
 

František Nyklas, sei, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz