Tísňová linka

Šílené hovory na lince 155: Muž s propiskou v zadku i visící ptáček!

Šílené hovory na lince 155: Muž s propiskou v zadku i visící ptáček!
Zdroj: ZZS Plzeňského kraje

Většina lidí využívá tísňovou linku záchranky až ve chvíli, kdy jde o život. Operátoři se však ve své práci setkávají i s jinými případy. Někteří si totiž pletou číslo 155 s poradnou či linkou přání a stížností.

O tom, s čím se ve své práci setkávají operátoři z tísňové linky 155, nemá mnoho lidí ani tušení. Záchranná služba z Plzeňského kraje se proto rozhodla zveřejnit několik nepochopitelných telefonátu. Nad některými z nich ovšem přestává rozum stát.

V pět ráno se jim například dovolal pán, který si do zadku strčil propisku. Jelikož mu tam vytekla její náplň, zajímal se, zda to není zdraví škodlivé. Jiný muž pak informoval operátory, že bere léky na potenci. Ten si zavolal o radu, jestli si může vzít ještě půlku tablety.

"Volala nám hysterická žena z Domažlic, že na fasádě visí ptáček, asi vrabec, za nožičku a nemůže odletět a ať ho okamžitě přijedeme zachránit," popsali další případ záchranáři.

Související obsah

Seniorka se naopak na tísňové lince rozčílila, že v 11 hodin dopoledne stále svítí pouliční osvětlení. Vyžadovala proto okamžitý zásah záchranky. Údajně se pak nediví, že všechno zdražuje.

Rozčílená byla i žena z Horní Břízy. Té vadila zaparkovaná sanitka před bytovkou, potřebovala totiž odjet. Žádala tak, aby si ji přeparkovali.

Související obsah

"Lidé opakovaně volají, že chtějí dobít kredit nebo s někým spojit, když ten kredit nemají," vysvětluje plzeňská záchranka na facebooku. "Volají nám také firmy na různé průzkumy po telefonu s nějakou výhodnou akcí," dodávají.

Operátory překvapil také mladík, který volal v podroušeném stavu. Se sádrou na ruce stál totiž v dešti. Obával se, že mu zmokne, a po záchranářích vyžadoval odvoz domů.

pan, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz