Zahraničí

Razie na Srí Lance má 15 obětí včetně dětí! Dva lidé jsou na útěku

Srílanští vojáci bojovali několik hodin z pátku na sobotu s ozbrojenci, kteří byli napojení na teroristické útoky během Velikonoc. K přestřelce došlo v domě ve městě Sainthamaruthu, kde se našlo také několik výbušnin a materiály na výrobu bomb. Během razie zemřelo patnáct lidí, z toho šest dětí.

Vyšetřování teroristických útoků na Srí Lance, které se staly 21. dubna a při nichž zemřelo 253 lidí, stále pokračuje. Tentokrát srílanští vojáci zahájili razii v domě, ve kterém žili členové islamistické skupiny Tavhíd Džamáat (NTJ), která byla obviněna z útoků, i když se zatím neukázalo jejich napojení na Islámský stát.

Jakmile vojáci dorazili do domu ve východním městě Sainthamaruthu, začala přestřelka, během které padlo nejen několik výstřelů, ale zazněly také tři exploze. Po razii zemřelo patnáct lidí, z toho šest podezřelých teroristů a devět civilistů. Mezi oběťmi je šest dětí, informovalo CNN.

Po útoku jeden podezřelý uprchl na motorce. Na útěku by měl být podle generála Aruna Jayasekera ještě další muž. Jeden ze šesti mrtvých teroristů byl identifikován. Jednalo se o Mohameda Niyase, který byl úřadům známý jako prominentní člen NTJ.

Související obsah

Niyas byl také švagrem vůdce velikonočních útoků Zahrana Hashima. V domě našla policie také výbušniny, materiály na výrobu bomb a přes 100 tisíc kuličkových ložisek. Ve východních městech Kalmunai, Sammanthurai a Chavalakade platí zákaz vycházení, který policie stanovila po razii.

Srílanské úřady se snaží zničit všechny buňky tzv. spáčů, kteří by mohli provést další útoky, uvedl premiér Ranil Wickremesinghe ve čtvrtek. O den později prohlásil prezident země Maithripil Sirisena, že byla zahájena hlavní vyhledávací operace. V rámci ní bude zkontrolována každá domácnost.

reg, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz