Skandinávie

Piloti aerolinek SAS stávkují. Neodletí ani některé spoje z Prahy

Piloti skandinávských aerolinek vyhlásili stávku. Společnost musela zrušit téměř 700 letů, což dopadne asi na desetitisíce pasažéru. Zrušené byly i lety z České republiky.

Poté, co se v pátek nepodařilo dohodnout nové podmínky kolektivních smluv pro piloty Skandinávských aerolinek SAS, vyhlásili piloti stávku. To se zatím dotklo nejméně 673 letů a asi 72 tisíc pasažérů.


V České republice bylo zatím zrušených pět nedělních letů, dva přílety v 10:30 z norskémho Osla a ve 14:05 z dánské Kodaně. Lidé neodletí ani v 11:10 do Osla, ve 14:45 do Kodaně a v 15:45 do švédského Stockholmu. Zatím není jasné, kdy stávka skončí.


“Zamluvily jsme si hotel na tři noci, ale při zrušení nám peníze nevrátí. Nevím, co mám dělat a jsem hodně naštvaná,“ popsala pro norskou televizi TV2 Mina Kvam Tveteraasová, která měla s kamarádkou Bettinou Svendsenovou letět do Kodaně, kvůli stávce ale uvízly v Norsku.

Související obsah


“Velice toho lituji. Uděláme vše, co je v našich silám, abychom konflikt ukončili co nejdříve,“ sdělil podle agentury AP šéf SAS Rickard Gustafson.


Jednání mezi odborovou skupinou SAS Pilot Group, která zastupuje asi 95 procent pilotů SAS ze Švedska, Dánska a Norska, a vedením společnosti se vedlo převážně nad otázkami platů a délky pracovní doby.

Reportáž TV Nova:

rod, TN.cz

K tématu Skandinávie

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz