Skládky

Na Chrudimsku se rozrůstá černá skládka. Úklid vyjde na miliony

Desítky injekčních stříkaček včetně jehel a také kanystry s chemikáliemi a oleji našel štáb televize Nova na černé skládce u Nabočan u Chrudimi. Úřady si léta s nepořádkem nevědí rady, hromady odpadků už dosahují délky tří set metrů a stále narůstají. Žádného viníka se ale nikdy nepodařilo dopadnout.

Chemikálie na čištění pneumatik, šaty družičky i s ramínkem, hned několik televizorů. I křeslo sem někdo vyhodil a z něj je opravdu solidní výhled. Takto to vypadá na černé skládce u Nabočan u Chrudimi.


Černá skládka je hned u silnice a v rozpadlém mrazáku navíc nacházíme použité jehly. Jsou volně přístupné, a tak voláme policii, která je vzápětí odveze. “S takovým množstvím potenciálně nebezpečného materiálu na volném prostranství jsme se léta nesetkali,“ zhodnotil mluvčí policie Jiří Tesař.


Na jedno místo sem někdo dal hned deset nárazníků z auta. A opodál jsou další kusy vozidel. Policie proto viníka hledala i v autoservisech, ale nikoho neusvědčila. “Dokonce jsme prováděli prověrky i na základních školách, protože se tady našlo velké množství sešitů,“ doplnil Tesař.

Související obsah


Skládka má tisíce metrů čtverečních a dá se tedy předpokládat, že sem materiál nevozí jediný člověk. Je na pozemcích státu i soukromého vlastníka a úředníci teď rozhodli, že se jí pokusí zlikvidovat.


“Dá se očekávat, že to bude v milionech korun,“ sdělil hejtman Pardubického kraje Martin Netolický (ČSSD). Okolní obce ale tak vysokou částku nemají a budou proto spoléhat na dotaci.
 

Petr Brzek, rod, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz